19 Mayıs Coşkusu ve CHP… - Diyalektik Haber
19 Mayıs Coşkusu ve CHP…

19 Mayıs Coşkusu ve CHP…

ABONE OL
Mayıs 23, 2021 15:44
19 Mayıs Coşkusu ve CHP…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

*

*

Türkiye çok önemli bir süreçten geçiyor.

Her taraf yangın misali. Halk huzursuz, esnaf ne yapacağını şaşırmış durumda.

Mafya devletin temeline dinamit yerleştirmiş gibi tehditler savuruyor. Ve Türkiye’nin 1. Gündem maddesi olarak milyonlarca insan bir mafya liderinin ağzından çıkabilecek her kelimenin, noktanın, virgülün analizini yapmaya başlamış.

Muhalefet ise; hiçbir dönemde olmadığı kadar daha dikkatli, daha organizeli bir şekilde ülkeyi yönetmeye hazırlanır bir hava estiriyor.

Yerelde ise, 19 Mayıs coşkusuyla tüm muhalefet belediyeleri gençlik bayramını coşkuyla kutladılar.

Mersin’de ise coşku doruklardaydı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tarsus’ta yanına Belediye Başkanı Dr. Bozdoğan’ı da alarak saatlerce caddelerde halkı selamladı. Halk da bu birlikte selamlamaya yüreğindeki sevgiyi açarak cevap verdi.

Mersin’de ise yine Başkan Seçer, Özyiğit, Tarhan üçlüsü adeta bozgunculuktan beslenen, kavgadan medet uman herkesi çatlatırcasına bir duruş sergilediler. Kavgalılar, küsler algısını yerle bir eden bir tablo sergilediler.

Bu birlikte yürümeleriyle, dedikoducu aracıların, siyaset cambazlarının elindeki oyuncağı da aldılar.

Kol kola, omuz omuza halkı selamladılar. Görüldü ki; iyi yönetilemeyen ülkenin, kenetlenmiş iyi yöneticilere, iyi insanlara ihtiyacı var.

Sadece laf üreten, klavye sarhoşluğu içinde kendi belediyelerine saldırmakla iş yaptığını sananlar var hala. Bunlara fırsat verilmeyecek kadar önemli bir süreçten geçiliyor.

Kendi partisine, belediyesine saldırmaktan başka bir özelliği olmayan, dağ başında, dar siyasi kulislerde kendi kendine kahramanlık taslayanlar halkın umurunda bile değil.

Ülkenin durumu ortadayken bir tek laf etmeyerek, kendi belediyelerini hedef alan eskimiş artık siyaset cambazlarının bir kıymeti yok artık.

Halk artık; kişinin yaptıklarıyla, ürettikleriyle, siyasal alanda verdiği mücadeleyle notunu veriyor ve değerlendiriyor.

Devrimcilik; çıkar gözetmeyen, halkının içinde olan, hedef şaşırtmayan, devleti yönetenlerin haksız uygulamalarına karşı dik duran bir pratik göstermekle olur. Yoksa klavyenin arkasına saklanarak aynı beklentiler içinde olup istediğini yapamayan küskünlerin gazına gelerek, dağlarda tek başına poz vermek hiç değildir.

CHP’nin genelde en iyi konumlandığı bir aşamada; iç bozgunculuk yapmak, sadece bugün yapılan haksız sistem uygulamalarına, yoksulluğa, pandemi şaşkınlığına prim vermektir.

İlde, ilçelerde herkes aklını başına alarak bu süreci iyi değerlendirmelidir. Küçük hesaplarla, kasaba siyaseti yaparak birbirine karşı acımasızca saldırmak, küskünlük havası yaratmak hiçbir sosyal demokrata yakışmaz.

Pazartesi Meclis varmış. Basından öğrendiğimize göre tekrar borçlanma gündeme gelecekmiş. CHP’de muhalefet ettiğini sanan ve didinen beyler, Cumhur İttifakı’nın nasıl muhalefet ettiğini canlı yayında izler de, birlikte yol almanın ne anlama geldiğini belki görürsünüz!

Dönem birleşme, dayanışma, doğru siyaset üretme dönemidir.

19 Mayısta meydanlardaki, balkonlardaki, sokaklardaki insanların coşkusunu görenler hayrete düştü.

Vatandaşta özgürlük, aydınlık, huzurlu günlerin özlemi doruklara taşmış. Atatürk sevgisi Yörükler başta olmak üzere, Mersin’de yaşayan tüm vatandaşların yüreğine işlemiş bir sevgidir.

Kahramanlık laf üreterek değil, değer üreterek anlamını bulur. Bu söz herkese küpe olsun.

İbrahim YALÇINER

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.