Amerika Birleşik Devletlerinde İnşaat Sektörüne Genel Bakış - Diyalektik Haber
Amerika Birleşik Devletlerinde İnşaat Sektörüne Genel Bakış

Amerika Birleşik Devletlerinde İnşaat Sektörüne Genel Bakış

ABONE OL
Ağustos 25, 2022 13:00
Amerika Birleşik Devletlerinde İnşaat Sektörüne Genel Bakış
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ABD inşaat pazarı 2021’de 1,9 trilyon dolar değerindeydi ve pazarın 2023-2026 döneminde %3’ün üzerinde bir AAGR’de (Ortalama Yıllık Büyüme Oranı) büyümesi bekleniyor.  2022’deki sanayi büyümesi, ulaşım, yenilenebilir enerji, su ve konut projelerine yapılan yatırımlarla desteklenecektir.  İnşaat sektörünün tahmin döneminin erken bölümündeki üretimi, inşaat maliyetlerinde keskin bir artışa bağlı olarak azalan yatırımcı güveninden etkilenebilir.

ABD inşaat piyasası raporu, inşaat sektörünün pazara, proje türüne ve inşaat faaliyetine göre büyüme beklentileri de dahil olmak üzere ABD inşaat sektörüne ilişkin ayrıntılı pazar analizi, bilgi ve öngörüler sağlıyor. Ayrıca, ABD inşaat endüstrisindeki temel risklerin ve fırsatların bir analizinin yanı sıra sektör eğilimlerinin ve sorunlarının etkisine ilişkin kritik bilgiler içeriyor. Rapor ayrıca, büyük projelerin listelenmesine ek olarak, geliştirme aşamalarına ve katılımcılara odaklanan mega proje sürecinin bir analizini de sunuyor.

ABD inşaat pazarındaki kilit sektörler ticari inşaat, endüstriyel inşaat, altyapı inşaatı, enerji ve kamu hizmetleri inşaatı, kurumsal inşaat ve konut inşaatıdır.

ABD’de ticari inşaat pazarı:

Bu sektördeki proje türleri arasında eğlence ve konaklama binaları, ofis binaları, açık hava eğlence tesisleri, perakende binaları ve diğer ticari yapılar yer almaktadır.  Boru hattı ayrıca ticari ve konut unsurlarını içeren karma kullanımlı gelişmelerin bir kısmını da içeriyor.  Sektörün tahmin dönemindeki üretimi, hükümetin Amerikan turizm sektörünü canlandırmaya odaklanması ve turist varışlarında kademeli bir toparlanma ile desteklenecek.

ABD’de endüstriyel inşaat pazarı:

Bu sektördeki proje türleri arasında kimya ve ilaç fabrikaları, imalat fabrikaları, metal ve malzeme üretim ve işleme tesisleri ve atık işleme tesisleri yer almaktadır.  Sektörün üretimi, üretim ve ihracat faaliyetlerindeki iyileşme ile birlikte yeni siparişlerin üretimindeki artışla desteklenecektir.

ABD’de altyapı inşaatı:

Bu sektördeki proje türleri arasında demiryolu altyapısı, karayolu altyapısı ve diğer altyapı projeleri yer almaktadır.  Hükümetin ülkenin eski altyapısını onarmaya ve büyük ulaşım projelerine yatırım yapmaya odaklanması, altyapı sektörünün büyümesinde temel itici güç olacak.

ABD’de enerji ve kamu hizmetleri inşaat pazarı:

Bu sektördeki proje türleri arasında elektrik ve enerji, petrol ve gaz, telekomünikasyon, kanalizasyon altyapısı ve su altyapısı bulunmaktadır.

Bu sektördeki proje türleri arasında eğitim binaları, sağlık binaları, kurumsal binalar, araştırma tesisleri ve dini yapılar yer almaktadır.

ABD’de konut inşaat pazarı:

Bu sektördeki proje türleri tek aileli konut ve çok aileli konuttur.  2020 ve 2021 boyunca sektör, güçlü talep, düşük ipotek oranları ve daha büyük yaşam alanlarına olan talep ile desteklendi.  

Kaynak: US construction market overview

Ahmet AKIN

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.