Başkan Seçer KKTC’nin 40. Kuruluş Yıl Dönümü KKTC Mersin Başkonsolosu Zalihe Mendeli’yi Tebrik Etti
  • Diyalektik Haber
  • Yerel
  • Başkan Seçer KKTC’nin 40. Kuruluş Yıl Dönümü KKTC Mersin Başkonsolosu Zalihe Mendeli’yi Tebrik Etti

Başkan Seçer KKTC’nin 40. Kuruluş Yıl Dönümü KKTC Mersin Başkonsolosu Zalihe Mendeli’yi Tebrik Etti

ABONE OL
Kasım 15, 2023 23:30
Başkan Seçer KKTC’nin 40. Kuruluş Yıl Dönümü KKTC Mersin Başkonsolosu Zalihe Mendeli’yi Tebrik Etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, KKTC’nin 40. kuruluş yıl dönümü için düzenlenen tebrik kabulünde, KKTC Mersin Başkonsolosu Zalihe Mendeli’yi tebrik etti.

Başkan Seçer, Kıbrıs Türk Halkı’nın uzun mücadeleler sonucu ulaştığı 40 yıllık cumhuriyet birikimini vurgulayarak, Türkiye için Kıbrıs Türkleri’nin özel bir yere sahip olduğunu belirtti. KKTC’nin 40. yılını kutlayan Seçer, “Nice nice 40 yıllar olsun” dedi.

Tebrik kabulünde konuşan Başkan Vahap Seçer, Kıbrıs Türk Halkı’nın 40 yıllık cumhuriyet birikimine uzun süren mücadelelerle ulaştığını ifade etti. Kıbrıs Türkleri’nin Türkiye için özel bir yere sahip olduğunu vurgulayan Seçer, “86 milyon her vatandaş bunu böyle hissediyor. Cumhuriyet’i kurduktan sonra kurumlarıyla, demokrasiyle taçlandırmak, daha güçlü bir devlet haline getirmek, öncelikle KKTC’nin tüm dünyada tanınıyor olmasını sağlamanın şu anda KKTC’nin temel hedefleri olduğunu biliyorum. Bu hedef doğrultusundaki çalışma ve mücadelenizde sizleri kutluyor ve başarılar diliyorum” dedi.

“Nice nice 40 yıllar olsun” temennisinde bulunan Seçer, Mersin’in yavru vatan Kıbrıs’a çok yakın bir coğrafyada olduğuna dikkat çekerek, “Yakın bir tarihte meclis üyelerimizle KKTC’yi ziyaret ettik. Orada belediyelerimizle iş birliği konusunda karşılıklı müzakereler yaptık. Özellikle iyi insan kaynaklarını yetiştirme anlamında belediyelerimize öncülük etmek istediğimizi belirttik. Yakın bir tarihte de Magosa Belediyesi’nden bazı bürokratlar, teknisyenler ve mühendisler Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin işleyişi ve Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin iyi uygulamaları ile ilgili önemli çalışmalar yapacaklar. Bir süre bizim misafirimiz olacaklar” ifadelerine yer verdi. Seçer, “Tekrar bayramınızı kutluyorum. Nice nice 40 yıllar olsun” diyerek konuşmasını tamamladı.

KKTC Mersin Başkonsolosu Zalihe Mendeli ise, Türkiye Cumhuriyeti’nin 2. yüzyılına girdiği bugünlerde, Yavru Vatan KKTC’nin de 40. yıl dönümünü kutladığını ifade etti. Mendeli, “Umarım bizler de daha 100 yıllara ulaşırız. Böylesine önemli ve anlamlı bir günde sizleri başkonsolosluğumuzda görmekten büyük mutluluk ve onur duyuyorum. Kıbrıs Türk halkı bugünlere kolay gelmedi, pes etmedi ve mücadelesini sürdürdü. Nihayetinde de 15 Kasım 1983’te Cumhuriyetimizi ilan ettik. Bugün devletimize baktığımız zaman; tüm kurum ve kuruluşlarıyla dimdik ayakta olan bir devlettir. Bizler dün olduğu gibi bugün de anavatanımızla omuz omuza mücadelemizi sürdüreceğiz. Daha nice nice yıllara, 40 yıllara erişmemizi temenni ederim” dedi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.