Burdurlu çiftçiden tarlasına inen Kanadalı paraşütçüye uyarı: Döverler bak burada

Burdurlu çiftçiden tarlasına inen Kanadalı paraşütçüye uyarı: Döverler bak burada

ABONE OL
Nisan 18, 2022 01:58
Burdurlu çiftçiden tarlasına inen Kanadalı paraşütçüye uyarı: Döverler bak burada
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Burdur’da bir çiftçi, tarlasına acil iniş yapan Kanadalı yamaç paraşütçüsüne “Boyuna buraya iniyorsunuz” diye sitem ettikten sonra “Akrabalarını çağır, insinler buraya, döverler bak burada” dedi.

Denizli Çameli Yaylacık Dağı’ndan dün sabah atlayış yapan yamaç paraşütçüsü yaklaşık 110 kilometre ilerideki Burdur merkeze bağlı Yassıgüme köyünde Kazım Öz’e ait Gelen Çayırı mevkiindeki arpa ekili tarlaya acil iniş yaptı.

PARAŞÜTÇÜYÜ GÖRÜNCE TARLAYA GELDİ

Tarlasına inen paraşütçüyü gören Kazım Öz de motosikletine binip hemen bölgeye geldi. Cep telefonunun kamerasını açan Kazım Öz, sosyal medyadan yayın yapmaya başladı. Yerel şiveyle konuşan Kazım Öz ile kısıtlı düzeyde Türkçe bilen yabancı paraşütçü arasında yaşanan güldüren diyaloglar yaşandı.

‘BOYUNA BURAYA İNİYORSUNUZ’

Paraşütçünün yabancı olduğunu anlayan Kazım Öz, önce “Niye ekinin içine iniyorsun?” diye sordu. Paraşütçü ise üzgün olduğunu ve Çameli’nden gelerek tarlaya acil iniş yaptığını söyledi. Paraşütçünün Kanadalı olduğunu öğrenen Öz gülerek, “Boyuna buraya iniyorsunuz. 3 sene önce de biri indi buraya. Zaten yağmur yok eser yok bir de gelip ekinin içine iniyorsun” dedi.

‘AKRABALARINI ÇAĞIR, DÖVERLER’


 
Elindeki telsiz ve diğer cihazları merak edip sorduğu paraşütçüye, “Akrabalarını çağır, insinler buraya, döverler bak burada” diyen Kazım Öz’e paraşütçü ise “Arkadaşlarım buraya gelecek” diye cevap verdi.

‘BANA BİR ŞEY YAPARLAR MI?’

Bir süre sonra paraşütçünün arkadaşlarının minibüsle tarlaya geldiğini gören Kazım Öz, “Valla akrabaları geldi yemin olsun. Koşuyorlar” derken, paraşütçüye de “Bana bir şey yaparlar mı? Beni dövmezler değil mi? Gel gel, koş koş” diye seslendi.

‘O ZAMAN ALMAN ÇİKOLATASI VER’
 
Paraşütçülerle bölgede yaşayan bir kişinin de geldiğini gören Kazım Öz, ona da yaşanan durumu anlattı ve nereden geldiklerini sordu. Tarlasına indiği için ekinlerinin zarar gördüğünü söyleyen Kazım Öz, paraşütçüye, “2 bin euro atacaksınız bana. Hesap numarası vereyim mi? O zaman Alman çikolatası ver. Tabii akrabaların gelmeden önce böyle değildin” diye seslendi. Kazım Öz’ün fotoğraf çektirdiği paraşütçüler daha sonra minibüsle bölgeden ayrıldı.

‘BENİ DE UÇUR DEDİM’

Kazım Öz daha sonra şunları söyledi: “Bundan 2-3 sene önce de gelmişlerdi. Tanıştık, konuştuk, biraz espri yaptık. Kanadalıymış. Telsizle bildirdi, arkadaşları geldi. Denizli Çameli’nden havalanıyorlarmış. Ben balya yaparken daha önce de inmişlerdi. Biraz takıştık. Biraz Alman çikolatası, biraz euro istedik, o espriydi tabii. Türkçe biraz biliyordu. Üç kişi geldi. ‘Beni de uçur’ dedim. Herhalde ilk başta korktu benden. Özür dilemeye başladı” diye konuştu. (DHA)

Kaynak: Karar.com.tr

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.