BÜYÜKŞEHİR’İN KIR ÇİÇEKLERİ VE 23 NİSAN… - Diyalektik Haber
BÜYÜKŞEHİR’İN KIR ÇİÇEKLERİ VE 23 NİSAN…

BÜYÜKŞEHİR’İN KIR ÇİÇEKLERİ VE 23 NİSAN…

ABONE OL
Nisan 24, 2021 08:47
BÜYÜKŞEHİR’İN KIR ÇİÇEKLERİ VE 23 NİSAN…
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Çocuk bayramı ve Büyükşehir’in Kır çiçekleri…

Kır çiçekleri; Başkan Vahap Seçer’ in rol model olarak tanımladığı ve kırsal kesimde yoksul öğrencilerin sosyal ve eğitim yaşamının bütün olanaklarından yararlandırılarak geleceğe hazırlayan bir proje.

Başkan Seçer’ in önemli projelerinden biri olan “Kır Çiçekleri” ni çok önemsediğini, takip ettiğini duyuyoruz.

Sonuç ta işin içinde çocuk var.

Geleceğimiz, umudumuz, yüreğimiz ve dönüştürücü gücümüzdür çocuklar.

Nasıl ki Atatürk bunu zamanında görerek ulusal egemenliği çocuklara armağan ediyorsa, bizde toplum olarak bu bakış açısını savunmamız, uygulamamız ve yaşatmamız gerekir.

Ulusal egemenlik bayramı yeni Nesil’e armağan ediliyor.

Geleceği okuyan, yaşamın çağdaş ve demokratik özünü benimseyen bir yaklaşımla, halkın meclisi açılıyor. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir deniliyor.

Ve bu ülkenin modern ve çağdaş yaşam temellerini atan büyük lider Mustafa Kemal Atatürk, böyle bir günü çocukların bayramı olarak ilan ediyor.

Geleceğin yöneticilerini, iyi düşünen, iyi değerler yaratan nesillerin yetişmesi içindir ki, çocuklara bu kadar değerli bir bayram armağan edilmiş.

23 Nisan 1920, milletinin iradesini ve gücünü temsil eden Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarihtir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Büyük Millet Meclisinin açılışında yeni bir sayfa açıyor. Daha çağdaş, katılımcı ve demokrasiye yaklaşımı hedefliyor.

Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 23 Nisan 1921’den itibaren Milli Bayram olarak kutlanıyor.

KIR ÇİÇEKLERİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi’ de, yerel hizmetlerinin yanında sosyal yaşama dair projeleriyle ve dokunuşlarıyla dikkat çekiyor. Sosyal, kültürel ve sportif amaçlarla hizmet ve faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor.

Bu noktada Büyükşehir; çocukların, gençlerin yerel, ulusal ve uluslararası sportif faaliyetlere, yarışma ve organizasyonlara katılmalarına da fırsat yaratıyor.

Mersin’i temsil edecek sporcuların yetişmesine olanak sağlayan ve sporu özendiren yatılı tesisleriyle de model oluşturuyor.

Başkan Vahap Seçer’ in öncelikli projelerinin arasında olan ‘Kır Çiçekleri’ projesi ile kırsal bölgelerde yaşayan kız çocuklarının eğitim ve sosyal yaşamına büyük katkı sunuluyor. Aynı zamanda bu çocukların, spora da kazandırılması amaçlanıyor.

Projeye katılan kız öğrenciler Büyükşehir bünyesinde görev alan uzman hocalardan eğitimlerini almaya devam ediyorlar.

Bununla birlikte öğrencilerin eğitim masrafları ise Büyükşehir belediyesi tarafından karşılanmaya devam ediyor.

Gerçekten sevindirici ve özendirici olmakla birlikte “Rol model” olabilecek bir proje.

“Kır çiçekleri” 5’inci sınıftan üniversite giriş sınavına kadar Büyükşehir’in güvencesinde olacaklar. Burada her alanda başarılı eğitimci, sporcu yetiştirileceği hedefleniyor. Geleceğin güçlü kadınları olma yolunda büyük emekler veriliyor.

Büyükşehir Belediyesi her alanda çalışma yürütüyor. Kırsal kesimdeki özellikle kadınlar olmak üzere hayvancılığı teşvik ediyor. Keçi dağıtıyor, kaz dağıtıyor ve yemlerini de veriyor. Kırsalda istihdam sağlayarak kırsalın daha da yaşanılabilir bir duruma gelmesine vesile oluyor.

Tarım alanında tohum ve fide veriyor.  Zirai alanda da eğitim desteği veriyor.

Şehrimizin yol ve parklarında bakım var, temizlik var. Gülen insan yüzleri var.

Sosyal hizmetlerin çalışmalarında yoksulu, esnafı, sanatçıyı düşünen bir anlayış var.

Başarılar Başkan Vahap Seçer,

Teşekkürler Büyükşehir Belediyesinde emeği geçen tüm emekçiler…

ÇİĞDEM DOKUZOĞLU

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.