Mersin Büyükşehir Belediyesi, 200 bin çocuğa üreticilerden aldığı 10 bin kilogram kuş üzümünü dağıtacak - Diyalektik Haber
Mersin Büyükşehir Belediyesi, 200 bin çocuğa üreticilerden aldığı 10 bin kilogram kuş üzümünü dağıtacak
  • Diyalektik Haber
  • Gündem
  • Mersin Büyükşehir Belediyesi, 200 bin çocuğa üreticilerden aldığı 10 bin kilogram kuş üzümünü dağıtacak

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 200 bin çocuğa üreticilerden aldığı 10 bin kilogram kuş üzümünü dağıtacak

Büyükşehir Belediyesi, Pandemi süresince çocuklara ulaştırdığı toplam 1,5 milyon kutu süte Gülnar kuş üzümünü de ekledi. Gülnarlı üreticilerden aldığı 10 ton kuş üzümünü 50 gramlık paketler halinde çocuklara ulaştırıyor. Geçen hafta sonu 23 mahallede gerçekleştirilen dağıtımlar ilerleyen günlerde de sürdürülecek.

ABONE OL
Nisan 20, 2021 12:16
Mersin Büyükşehir Belediyesi, 200 bin çocuğa üreticilerden aldığı 10 bin kilogram kuş üzümünü dağıtacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışıyla kente hizmet etmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, pandemi süresince çocuklara ulaştırdığı 1,5 milyon kutu süte Gülnar kuş üzümünü de ekledi. Gülnarlı üreticilerden aldığı 10 ton kuş üzümünü 50 gramlık paketler halinde çocuklara ulaştırıyor. Geçen hafta sonu 23 mahallede gerçekleştirilen dağıtımlar ilerleyen günlerde de sürdürülecek.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım
Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım Pakedi – Biriz Beraberiz

Mersin Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Sosyal Hizmetler Dairesi ile Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesinin iş birliğiyle Gülnarlı üreticilerden 10 bin kilogram kuş üzümü alındı. 50 gramlık paketler haline getirilen kuş üzümleri, salgın sürecinde çocukların evlerine ulaştırılan okul sütleriyle birlikte dağıtıma çıktı. Geçen hafta sonu 3 ilçenin 23 mahallesinde çocukların kapısını çalan ekipler, ilerleyen günlerde de dağıtımları sürdürecek.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden ‘Süt Senin Gurur Mersin’in’ Projesi

Süt dağıtımı bu sene 1,5 milyon pakete yükseldi. ‘Süt Senin Gurur Mersin’in’ projesi kapsamında geçen yıl eğitim-öğretim döneminde çocuklara ulaştırılan 1,2 milyon kutu okul sütünün sayısı bu sene 1,5 milyona yükseldi.

Salgın sürecinde eğitime uzaktan devam eden çocuklar için her ev bir okula dönüştü. Büyükşehir, okul sütlerini salgın sürecinde çocukların evlerine ulaştırmaya başladı. Ayrıca dağıtılan sütlere bir de Gülnar kuş üzümü paketleri ekledi. Bununla birlikte ilk etapta 2 gün içinde 23 mahallede dağıtımlar gerçekleşti. Büyükşehir Belediyesi, Gülnarlı üreticilerden S.S. Gülnar Çukurasma, Tozkovan, Üçoluk Kuş Üzümü Kooperatifinin katkısıyla 10 ton kuş üzümü satın aldı. Böylece 50 gramlık paketler haline getirilen kuş üzümlerinin dağıtımı başladı.

Büyükşehir Belediyesinin sağladığı destek Gülnarlı üreticilere de nefes aldırdı. Yaklaşık 200 bin çocuğa ulaştırılacak kuş üzümleri ilk etapta Akdeniz, Toroslar ve Tarsus ilçelerindeki toplam 23 mahalledeki binlerce çocuğa ulaştı. Ekipler kapıları tek tek çalarak çocuklara süt ve kuş üzümü paketlerini teslim etti.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı - Erzak Yardımı
Mersin Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı

“200 mililitrelik sütlerimizi çocuklarımıza dağıtıyoruz”

Sosyal Hizmetler Dairesinde çalışan Gıda Mühendisi Bilge Küçükkubaş şunları söyledi. “Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer’in Süt Senin Gurur Mersin’in projesi kapsamında, çocukların süt ihtiyacını karşılamak ve aile bütçesine katkı sağlamak amacıyla okulların kapalı olduğu dönemlerde evlere süt dağıtımlarını gerçekleştiriyoruz. Böylece 1,5 milyon süt dağıtmayı hedefliyoruz. 200 mililitrelik sütlerimizi çocuklarımıza dağıtıyoruz. Sokağa çıkma yasağı dolayısıyla bütün çocuklarımızı evde bulabiliyoruz ve daha fazla çocuğa ulaşıyoruz.” dedi.

“Amaç üreticiye katkı sağlamak”

Gülnarlı üreticilerden alınan kuş üzümüne de değinen Küçükkubaş, “Bunun amacı üreticilerimize katkı sağlamak. Gülnarlı üreticilerden kooperatifler aracılığıyla aldığımız 10 bin kilogram kuş üzümünü paketliyoruz. Böylece 50 gramlık paketler haline getirdiğimiz kuş üzümlerini çocuklarımıza sütün yanında dağıtıyoruz” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.