Mersin Büyükşehir Belediyesi, Öğrenci Dostu Hizmet Anlayışını Sürdürüyor
  • Diyalektik Haber
  • Yerel
  • Mersin Büyükşehir Belediyesi, Öğrenci Dostu Hizmet Anlayışını Sürdürüyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Öğrenci Dostu Hizmet Anlayışını Sürdürüyor

ABONE OL
Aralık 11, 2023 21:44
Mersin Büyükşehir Belediyesi, Öğrenci Dostu Hizmet Anlayışını Sürdürüyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin Büyükşehir Belediyesi, öğrenci dostu belediyecilik anlayışı ile faaliyet gösteren birimleri aracılığıyla, öğrencilere aile sıcaklığını aratmayacak konforlu ve kaliteli barınma hizmeti sunmaya devam ediyor. Merkez Erkek Öğrenci Yurdu, Gülnar Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu ve Gülnar Erkek Konuk Evi, sundukları kaliteli hizmet ve konfor ile öğrencilere aile sıcaklığını aratmayacak bir barınma deneyimi yaşatıyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, özellikle artan hayat pahalılığına karşı öğrencilere ekonomik ve rahat bir barınma çözümü sunarak, öğrencilerin barınma problemlerine çözüm getiriyor. Öğrenciler, yurtlarda sadece barınmakla kalmayıp aynı zamanda yemek, internet, çamaşır ve ütü gibi ihtiyaçlarını da kolaylıkla karşılayabiliyorlar. Yurtlarda oluşturulan aile ortamı, öğrenciler tarafından memnuniyetle karşılanıyor.

Işık: “Büyükşehir Belediyesi, öğrenci kenti vizyonu ile hareket ediyor”

Merkez Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü Emrah Ayhan Işık, yurtlarının 2022-2023 Eğitim ve Öğretim yılında faaliyete geçtiğini belirterek, yurtta sunulan imkanları detaylandırdı. Işık, her katta engelli öğrencilere yönelik tek kişilik odalar, 3-4 kişilik odalar, tuvalet, banyo, 24 saat sıcak su, merkezi ısıtma ve soğutma sistemi, internet, dinlenme ve çalışma alanları gibi olanakların bulunduğunu söyledi. Ayrıca, yurtta sağlanan 2 öğün yemek hizmetinin de öğrencilere destek sağladığını vurguladı.

Işık, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin öğrenci kenti vizyonu doğrultusunda hareket ettiğini ve öğrencilere ekonomik destek sağlama amacını taşıdığını belirtti. Yurtların sadece barınma değil, aynı zamanda öğrencilere eğitim hayatlarında rahatlık ve destek sunma hedefiyle faaliyet gösterdiğini ifade etti.

Öğrenciler, Yurt İmkânlarından ve Konforundan Oldukça Memnun

Mersin Üniversitesi’nde okuyan öğrenciler de Büyükşehir Belediyesi’nin yurtlarını memnuniyetle tercih ettiklerini belirtiyorlar. Bilişim Sistemleri ve Teknoloji Bölümü öğrencisi Ali Yekta Hare, yurdun merkeze ve otobüslere yakınlığının etkileyici olduğunu ve burada sağlanan konforun kendisini memnun ettiğini söyledi. Ayrıca, buradaki ücretlerin diğer seçeneklere göre daha uygun olduğunu belirterek, öğrenciler için büyük bir avantaj olduğunu vurguladı.

Mersin Üniversitesi Deniz Ulaşımı ve İşletmeleri Bölümü öğrencisi Hüseyin Türk, yurdun temizliği, personelin güler yüzlü yaklaşımı ve uygun fiyatlarıyla beklentilerini karşılayan bir ortam sunduğunu ifade etti. Metalurji ve Malzeme Mühendisliği öğrencisi Serhat Ürek ise yurdun sunduğu imkanların genişliği, konforlu odalar ve uygun ulaşım avantajları nedeniyle Mersin’e geldiği için mutlu olduğunu belirtti.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.