Mersin Büyükşehir LGS Kurs Merkezi Öğrencilerinin ‘Bilgi Yarışması’ Heyecanı
  • Diyalektik Haber
  • Yerel
  • Mersin Büyükşehir LGS Kurs Merkezi Öğrencilerinin ‘Bilgi Yarışması’ Heyecanı

Mersin Büyükşehir LGS Kurs Merkezi Öğrencilerinin ‘Bilgi Yarışması’ Heyecanı

ABONE OL
Kasım 25, 2023 19:54
Mersin Büyükşehir LGS Kurs Merkezi Öğrencilerinin ‘Bilgi Yarışması’ Heyecanı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri’nde eğitim alan LGS öğrencileri, ‘Bilgi Yarışması’nda bir araya geldi. 18 farklı kurs merkezinden 54 öğrencinin katıldığı yarışmada Mithatpaşa Kurs Merkezi birinci, Halkkent Kurs Merkezi ikinci, Turgut Türkalp Kurs Merkezi ise üçüncü oldu. Sorularla bilgilerini ölçen öğrenciler arasında tatlı bir rekabet yaşandı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri’nde eğitim gören LGS öğrencileri, ‘Bilgi Yarışması’nda bir araya geldi. 18 farklı kurs merkezinden 54 öğrencinin yarıştığı etkinlikte birinci Mithatpaşa Kurs Merkezi oldu.

Kültür Merkezi’nde düzenlenen yarışmanın masalarını belirlemek için gerçekleştirilen kura çekimini, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdal Gökayaz gerçekleştirdi. Gökayaz, masaları dolaşarak tüm öğrencilere başarılar diledi. Yarışmanın başlamasıyla birlikte Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Engin Yıldırım, şube müdürleri ve kurs merkezi öğretmenleri de öğrencilere destek verdi. Salonu dolduran öğrencilerin tezahüratları arasında coşkulu bir atmosfer oluştu.

Öğrenciler bilgilerini yarıştırdı

Yüzlerce öğrencinin izlediği yarışmada; Anamur, Aydıncık, Bahçe, Bozyazı, Çilek, Erdemli, Eskiömerli, Gülnar, Hal, Halkkent, Kazanlı, Mithatpaşa, Mut, Özgürlük, Silifke, Turgut Türkalp, Turgutreis ve Yenice LGS Kurs Merkezi’nde eğitim alan öğrenciler yer aldı.

18 farklı grubun yarıştığı etkinlikte öğrencilere; Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, İngilizce ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanlarından toplam 14 soru yöneltilmiştir. Soruları eşit derecede doğru yanıtlayan kurs merkezlerine 5 yedek soru daha soruldu. Kıyasıya rekabetin yaşandığı bilgi yarışmasında, yarışan öğrenciler ve izleyenler arasındaki coşku hiç azalmadı.

Dereceye girenlere ödüller verildi

Birinci olan Mithatpaşa Kurs Merkezi öğrencilerine tablet, ikinci olan Halkkent Kurs Merkezi’ne bluetooth kulak üstü kulaklık ödül olarak verildi. Üçüncülüğü paylaşan Turgut Türkalp Kurs Merkezi ve Eskiömerli Kurs Merkezi öğrencilerine ise kura çekimi sonucu kulaklık ödülü verildi. Yarışmaya katılan tüm öğrencilere kablolu kulaklık hediye edildi.

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü Cem Karakuş, öğrencilerin sınav streslerini atabilmelerine destek olmak amacıyla düzenlenen bilgi yarışmalarının önemine vurgu yaptı. Karakuş, şu ifadeleri kullandı:

“Dereceye giren ve yarışmaya cesaret eden tüm öğrencilerimizi kutluyorum. Bizler kurs merkezlerimizde öğrencilerimizi sadece bilişsel alanda desteklemiyor, stres yönetiminde de yardımcı oluyoruz. Bu yarışmalar, öğrencilere gerçek sınavlarda da katkı sağlayacaktır.”

“Öğrencilerimiz, bu tür bilgi yarışmalarının sürekli olarak düzenlenmesini arzu ediyor. Bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz LGS bilgi yarışmasını ilerleyen süreçte YKS için de düzenleyerek, öğrencilerimizi sosyal alanda desteklemeye devam edeceğiz.”

Öğrencilerin Gözünden:

  1. Buse Saltalı (Mithatpaşa Kurs Merkezi’nden birinci olan öğrenci):

“Bilgi yarışması çok güzel geçti. Soruları da çok güzeldi. Buraya gelene kadar çok heyecanlıydık, ama soruları gördükçe heyecanımız azaldı.”

  1. Furkan Tur (Halkkent Kurs Merkezi’nden ikinci olan öğrenci):

“Yarışma çok güzel ve atmosfer gerçekten mükemmeldi. Birincileri tebrik ediyorum. Bu tarz bilgi yarışmaları, motivasyon olarak LGS’ye çok iyi hazırlanmamızı da sağlıyor.”

  1. Mehmet Ali Turğut (Turgut Türkalp Kurs Merkezi’nden üçüncü olan öğrenci):

“Takımımı tebrik ediyorum, güzel bir mücadele yaptık. Birinci ve ikinci olan takımları da kutluyorum. Benim heyecanlanmamak için yöntemim var, onu yaptım ve sakin kalıp soruları cevapladım. Gerçek sınavda da bu tür sorular çıkacağını düşünüyor ve rahatlıyoruz.”

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.