MİY, 5. Uluslararası Mersin Maratonu’na Katılım İçin Çağrıda Bulundu

MİY, 5. Uluslararası Mersin Maratonu’na Katılım İçin Çağrıda Bulundu

ABONE OL
Kasım 25, 2023 20:11
MİY, 5. Uluslararası Mersin Maratonu’na Katılım İçin Çağrıda Bulundu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeni Mersin İdman Yurdu oyuncuları, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve 10 Aralık’ta koşulacak olan ‘5. Uluslararası Mersin Maratonu’na çağrı yaparak, tüm sporcu ve vatandaşları davet etti. Üzerlerinde maraton tişörtleriyle antrenmana çıkan kırmızı lacivertliler, ‘Herkes Koşar Mersin’e’ diyerek, tüm Mersinlileri 10 Aralık’ta maraton koşmaya çağırdı.

42 kilometre, 10 kilometre ve Halk Koşusu’nun yer alacağı maratonda tüm Mersinlilerin katılımını sağlamak ve daha fazla kitleye ulaşmak adına kentin önemli paydaşlarından sivil toplum kuruluşlarıyla bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, maratonun daha geniş kitlelere duyurulması hususunda kent paydaşlarına düşen sorumluluklarla ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.

Yeni Mersin İdman Yurdu oyuncuları, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve 10 Aralık’ta koşulacak olan ‘5. Uluslararası Mersin Maratonu’na çağrı yaparak, tüm sporcu ve vatandaşları davet etti. Üzerlerinde maraton tişörtleriyle antrenmana çıkan kırmızı lacivertliler, ‘Herkes Koşar Mersin’e’ diyerek tüm Mersinlileri 10 Aralık’ta maraton koşmaya çağırdı.

Kentte düzenleyeceği en önemli organizasyonlardan birine ev sahipliği yapacak olan Büyükşehir, maratonun hem daha geniş kitlelere duyurulması hem de maratona katılımın artırılması adına sivil toplum kuruluşlarıyla bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne ait Nikah Salonu’nda gerçekleşen toplantıda, vatandaşların maratona katılımını artırmak ve Mersin genelinde tanıtımını yapmak adına kent paydaşlarına düşen sorumluluklarla ilgili fikir alışverişinde bulunuldu. Katılımcılar, toplantıda Halk Koşusu’nda koşmak için kayıt  yaptırdı.

Taşkın: “10 Aralık’a kadar yoğun bir tempoda çalışmaya devam edeceğiz”

Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak bu yıl 10 Aralık’ta 5.’si düzenlenecek ‘Uluslararası Mersin Maratonu’ için sivil toplum kuruluşlarıyla değerlendirme toplantısı yaptıklarını ifade eden Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Emrullah Taşkın, “Sivil toplum kuruluşlarından katılımcılarımızın düşüncelerini ve fikirlerini aldık. Organizasyona katkılarını önerdiler, onların bu önerilerini dikkate alacağız. Biz de maratonla ilgili bilgilendirme yaptık. Güzel, verimli bir toplantı oldu. Büyükşehir Belediyesi olarak 10 Aralık’a kadar yoğun bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

MİY Teknik Direktörü Özcan Kızıltan, Mersin’in düzenlediği 5. Uluslararası Mersin Maratonu’na ev sahipliği yapmasını büyük bir değer olarak nitelendirerek, “Mersin’in böyle büyük bir uluslararası organizasyona ev sahipliği yapmasını çok değerli buluyorum. Herkesin katılmasını ve bu olayı desteklemesini istiyorum. Bunun tüm ülkemize yayılmasını istiyorum ki, Mersin buna öncülük eden illerimizin başında geliyor. Onun için emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. ‘Herkes koşar Mersin’e’ diyor ve herkesi bu maratona bekliyorum” şeklinde konuştu.

Kızıltan, atletizmin Mersin için önemli bir spor branşı olduğunu vurgulayarak, “Atletizm sporun temelidir. Herkes yetenekleri ve özellikleri kapsamında futbol oynayamayabilir, basketçi olamayabilir, ama herkes koşabilir, yürüyebilir. Onun için atletizmi çok seviyorum ve çok önemli olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı. Ayrıca, 10 Aralık’ta maratona katılmaya davet eden Kızıltan, şehrin takımı olarak maratonda yer alacaklarını belirtti.

MİY Takım Kaptanı Sertaş Güzel, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin kendilerine büyük katkı sağladığını ve bu güzel organizasyonda yer almaktan mutluluk duyacaklarını söyledi. Kırmızı Lacivertli oyunculardan Gökcan Gelmen ve Fuat Bavuk da maratona katılacaklarını belirterek, tüm Mersin halkını ve taraftarlarını etkinliğe davet ettiler.

Sivil toplum kuruluşlarından (STK) maratona tam destek geldi. Çukurova Girişimci İş İnsanları Derneği (ÇUGİDER) adına toplantıya katılan Seda Atik, maratonun kent, gençler ve şehir adına güzel bir etkinlik olacağını belirterek, STK olarak Büyükşehir Belediyesi’nin yanında olacaklarını ifade etti. Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) üyesi Aynur Coşkun Eser, Mersin’deki bu büyük organizasyona STK’ların, ticari ve özel kuruluşların destek vermesi gerektiğini vurgulayarak, “Bunu güzelleştirmek de bizim elimizde ve bizler hep birlikte güçlüyüz” dedi.

Uluslararası Mersin Maratonu, 10 Aralık’ta ulusal ve uluslararası sporcularla vatandaşları bir araya getirecek. Maratona katılmak isteyenler 6 Aralık tarihine kadar kayıtlarını yaptırabilirler.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.