SEÇER: “MERSİN’DE ÜRETİCİLERİMİZE TOPLAM 1 BUÇUK MİLYON FİDE-FİDAN DAĞITTIK”
  • Diyalektik Haber
  • Yerel
  • SEÇER: “MERSİN’DE ÜRETİCİLERİMİZE TOPLAM 1 BUÇUK MİLYON FİDE-FİDAN DAĞITTIK”

SEÇER: “MERSİN’DE ÜRETİCİLERİMİZE TOPLAM 1 BUÇUK MİLYON FİDE-FİDAN DAĞITTIK”

ABONE OL
Aralık 2, 2023 17:39
SEÇER: “MERSİN’DE ÜRETİCİLERİMİZE TOPLAM 1 BUÇUK MİLYON FİDE-FİDAN DAĞITTIK”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin Büyükşehir Belediyesi, kent genelindeki üreticilere yönelik tarımsal desteklerini sürdürerek tarımsal kalkınmayı desteklemeye devam ediyor. Büyükşehir, Gülnarlı üreticilerle buluştuğu ‘Badem Fidanı Dağıtım Töreni’ ile bir kez daha tarımsal üreticilere destek oldu. Başkan Seçer, törende yaptığı açıklamada, “Bugüne kadar Mersin genelinde toplam 1 buçuk milyon fide-fidan dağıttık. 175 bin adetini Gülnar ilçesine ulaştırdık. Bugün burada 113’ü kadın, 305 üreticiye 9 bin 149 adet badem fidanı dağıtacağız. Bereketli olsun” dedi.

Seçer ayrıca, 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlere değinerek, “4 buçuk yıldır hizmet ettik. Gece-gündüz demedik, borç-harç var, paramız yok demedik. Pandemi, deprem, ekonomik kriz, siyasal ayrımcılık demedik. Hiçbir bahane üretmedik. Mevcut imkânlarımızı en iyi şekilde kullandık. Mersin’de herkesi kucaklayan yönetim anlayışımızı bu yerel seçimlerde tekrar kazanacağımıza inanıyoruz. Mersin halkı çalışanı görür. Her şeyden önemlisi ayrım yapmayan Başkan’ının yanında duracaktır” şeklinde konuştu.

Başkan Seçer’in, Gülnar Kaymakamı Yusuf Ziya Yaktı ile gerçekleştirdiği ziyaret ve Badem Fidanı Dağıtım Töreni’nde üreticilerle buluşması da etkinlik kapsamında yer aldı. Seçer, tarımsal hizmetlere devam edeceklerini ve çalışan üreticilere destek olma görevlerini sürdüreceklerini vurguladı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Gülnar ilçesine yönelik tarımsal destek ve altyapı projelerini sürdürerek hizmetlerine devam ediyor. Gülnarlı üreticilerle buluşan Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, yapılan çalışmaları ve gelecek projeleri hakkında bilgi verdi.

Atalık nohut desteği, sulama borusu dağıtımı, hayvancılık projeleri gibi tarımsal desteklere vurgu yapan Başkan Seçer, Gülnar’da 19 ailenin “Hadi Gel Köyümüze Destek Verelim” projesinden faydalandığını belirtti. Ayrıca, büyükbaş hayvan yetiştiricilerine yapılan destekler ve kaba yem dağıtımlarına dikkat çeken Seçer, tarımsal desteklerin artarak devam edeceğini söyledi.

İçme suyu ve kanalizasyon sorunlarına da değinen Başkan Seçer, MESKİ’nin aldığı borçlanma yetkisi ile Gülnar’ın içme suyu sorununu kısa süre içinde çözeceklerini müjdeledi. Ayrıca, kanalizasyon sorunlarını da içeren altyapı projeleri için finansmanın sağlandığını ve 5 yıl içinde bütün bu sorunların çözüleceğini belirtti.

Yerel seçimlere yaklaşırken güven ve birlik vurgusu yapan Başkan Seçer, Mersin halkının kucaklayıcı yönetim anlayışını benimseyerek gelecek projelerine destek olacağına inandığını ifade etti. Ayrıca, önümüzdeki dönemde Mersin’i marka kent yapacakları projeler arasında, Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi olan Mersin Metro’sunun hayata geçirilmesini de planladıklarını söyledi.

Gülnar halkının ve muhtarların memnuniyetini dile getiren Başkan Seçer’e, tören sonunda üreticilere badem fidanları dağıtıldı. Tören, toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.