Selam Olsun Mersin’in Çimentosuna…

Selam Olsun Mersin’in Çimentosuna…

ABONE OL
Mayıs 13, 2021 11:39
Selam Olsun Mersin’in Çimentosuna…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yanlış insanlar zaman kaybı değil, doğru insanları anlamak için bir öğretmendir.

Hiçbir ideoloji insani değerlerin önünde değildir. Mersin de yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarının yönetim kadrosunda adeta bir çimento görevi gören isimdir Bedrettin GÜNDEŞ.

Gündeş hiçbir partinin, hiçbir dinin, hiçbir kişinin, hiçbir ideolojinin esiri olmadan kendi değer yargıları ve bilinç düzeyi ve edindiği deneyimler ışığında yaşamını şekillendiren ve çevresine de bu anlamda katkısı çok fazla olan bir İNSANDIR.

Yazdığı ve tüm Türkiye’de satışta olan kitabına verdiği isim ile de tüm bu yaşanan toplumsal ve siyasal düşünce çarpışmalarının nedeninin sanki tam da cevabını vermiştir.

”İNSAN KENDİSİ OLAMADI”

Aslında tek sorunumuz budur…

Tek katlı ya da çok katlı yapılarda nasıl onu tutacak denge sağlayacak harç lazım sa, kentin ve onu yöneten birimlerin idare edildiği karar mekanizmalarına da harç lazımdır.

Şu anda Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla ilişkiler daire başkanlığını başarıyla yürüten ve adaletli tavrı ve duruşuyla her kesime fazlasıyla güven vermektedir.

Belediye projelerini ve hizmetlerini halka duyurmada son derece başarılı. İnsani yaklaşımı artı tecrübesiyle oturduğu makama yakışmaktadır.

Benim onu tanıdığım kadarıyla derdi makamda değildir. Herhangi bir beklentisi de yoktur. Özgeçmişine baktığımızda, 32 yıllık bir belediyecilik serüveni ve deneyimi vardır.

Onun derdi sevgiyi, saygıyı ve barışı emekle bütünleştirmektir.

Evet, Bedrettin başkan; kelimelere döktüğüm ve anlatmaya çalıştığım şeyler, senin gölgen bile değil.

Zaman zaman senin Mersin için ne kadar önemli olduğunu yazacağım.

Sn. başkanım Vahap SEÇER seni bu makama getirerek çok yerinde bir karar verdi. Bunu her akıllı insan görüyordur. Göremeyen göz de emeği bilmiyordur aldırma.

Seni takip ediyorum. Senden daha çok şey öğrenecek ve özlediğim o insani değerleri senden duymaya devam edecek daha çok fırsatım olur inşallah.

Selam olsun sevgiye, emeğe.

Selam olsun Mersinin çimentosuna.

Çiğdem DOKUZOĞLU

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.