6 MİLYONUN ÜZERİNDE KULLANIM: ANKARA BÜYÜKŞEHİRİN OTOBÜSLERDE Wİ-Fİ HİZMETİ BİRİNCİ YILINDA
  • Diyalektik Haber
  • Yerel
  • 6 MİLYONUN ÜZERİNDE KULLANIM: ANKARA BÜYÜKŞEHİRİN OTOBÜSLERDE Wİ-Fİ HİZMETİ BİRİNCİ YILINDA

6 MİLYONUN ÜZERİNDE KULLANIM: ANKARA BÜYÜKŞEHİRİN OTOBÜSLERDE Wİ-Fİ HİZMETİ BİRİNCİ YILINDA

ABONE OL
Temmuz 20, 2023 23:19
6 MİLYONUN ÜZERİNDE KULLANIM: ANKARA BÜYÜKŞEHİRİN OTOBÜSLERDE Wİ-Fİ HİZMETİ BİRİNCİ YILINDA
0

BEĞENDİM

ABONE OL

EGO Genel Müdürlüğünün verilerine göre, 1 Ağustos 2022 ile 13 Temmuz 2023 tarihleri arasında 240 bin kişinin faydalandığı uygulamada 6 milyonun üzerinde kullanım sağlandı.

     Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlileri yeni “akıllı kent” uygulamalarıyla buluşturmaya devam ediyor.

      EGO Genel Müdürlüğü tarafından 2022 yılında başlatılan“Otobüslerde Ücretsiz Wİ-Fİ” hizmeti birinci yılını doldurdu.

6 MİLYON KEZ HİZMETTEN YARARLANILDI

      EGO Genel Müdürlüğünün 1850 otobüsünde hayata geçirilen hizmeti, 1 Ağustos 2022 ile 13 Temmuz 2023 tarihleri arasında ortalama 240 bin kişi kullanırken toplam 6 milyon kez hizmetten yararlanıldı.

GÜVENLİ ERİŞİM SAĞLANABİLMESİ İÇİN SİSTEM SÜREKLİ CANLI İZLENİYOR

     Büyükşehirin hayata geçirdiği Otobüslerde Ücretsiz Wİ-Fİ hizmeti birinci yılında Başkentlilerden büyük ilgi görüyor. Teknolojik yenilikleri kent genelinde hayata geçirmeye devam ABB, kullanıcıların daha verimli ve güvenli erişim sağlayabilmesi için canlı olarak sistemi sürekli takip ediyor.

      EGO Genel Müdürlüğü Bilgi İşlem Daire Başkanı İsmail Yıldırım şu bilgileri paylaştı: “Vatandaşlarımızın meydanlarda ve parklarda kullandığı ücretsiz internetin kesintisiz olarak otobüslerde de devam etmesi amacıyla Wİ-Fİ projesi hayata geçirildi. Yaklaşık 1850 otobüsümüz ile Ankaralı vatandaşlarımızın kullandıkları ücretsiz internet sorunsuz ve kesintisiz hizmet vermeye devam ediyor. Projenin hayata geçirilmesinden itibaren otobüs seyahatlerinde 6 milyonun üzerinde ücretsiz internet kullanımı sağlandı. Toplam kullanıcı sayısı 240 bin, günlük ortalama kullanıcı sayısı ise 17 bin kişidir. Kayıtlı olarak yüzde 59 erkek ve yüzde 41 oranında kadın kullanıcılar mevcut. Otobüslerde ücretsiz internetten yararlanmak isteyen vatandaşlarımız öncelikle kayıt olma işlemini gerçekleştirip sonrasında ise telefon numarası ve şifreyle giriş yapmaktadırlar. Canlı olarak sistem sürekli izlenmekte ve gelen talep ve şikâyetler gün içinde değerlendiriliyor. Memnuniyeti artırmak amacıyla Başkent 153’e gelen talepleri de değerlendiriyoruz. Bu kapsamda projenin iyileştirilmesi açısından hızla çalışmalarımıza devam etmekteyiz.”

KULLANICILAR MEMNUN

    Ücretsiz Wİ-Fİ hizmetinden yararlanan Başkentliler memnuniyetlerini şu sözlerle dile getirdi:

-Emir Baran Demir: “Benim yolum çok uzun sürüyor. İnternet paketim az olduğu için rahat kullanıyorum. Bu proje çok iyi olmuş. Diğer şehirlere de örnek olabilir. Teşekkür ediyoruz”

-Berk Yılmaz: “İnternet otobüslerde çok güzel bir düşünce. İnsanın aniden interneti bitebiliyor o anda bu internet yetişiyor. Diğer büyükşehir belediyelerinin de bunu yapmalarını isteyebiliriz. Örnek proje diye düşünüyorum, Büyükşehir düşünmüşse diğer belediyeler de düşünebilir.”

-Mustafa Mert Tekeç: “Aniden otobüsteyken internetim bitebiliyor. Bakıyorum otobüste Wİ-Fİ var hemen kullanıyorum çok rahat oluyor.”

Kaynak: Ankara Büyükşehir Belediyesi

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.