ANKARA BÜYÜKŞEHİRDEN 10 BİN 762 İLKOKUL ÖĞRENCİSİNE KANTİN DESTEĞİ

ANKARA BÜYÜKŞEHİRDEN 10 BİN 762 İLKOKUL ÖĞRENCİSİNE KANTİN DESTEĞİ

ABONE OL
Kasım 10, 2023 16:02
ANKARA BÜYÜKŞEHİRDEN 10 BİN 762 İLKOKUL ÖĞRENCİSİNE KANTİN DESTEĞİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ankara Büyükşehir Belediyesinin geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği kantin desteği bu yıl da devam ediyor.

İlkokul çağındaki çocukların beslenme sorunlarının eğitim hayatlarını etkilememesi ve yaşıtlarıyla eşit koşullarda gelişimlerini tamamlamaları amacıyla sadece okul kantinlerinde geçerli olan 550 TL ailelerin Başkent Kart’ına yüklendi. 10 bin 762 öğrenci için yapılan kantin desteği her ay düzenli olarak devam edecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından 2022 yılında hayata geçirilen kantin desteği projesi devam ediyor.

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, ilkokul çağındaki evlatlarımızın beslenme sorunlarının eğitim hayatlarını etkilememesi ve yaşıtlarıyla eşit koşullarda gelişimlerini tamamlamaları amacıyla çocuk başına 550 TL destek tutarını ailelerin Başkent Kartı’na yükledi.

 10 BİN 762 ÖĞRENCİYE DESTEK

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 9 bin 181 ailenin 10 bin 762 öğrencisinin yeterli beslenmesine destek olmak ve imkânsızlıklardan dolayı okulda öğün atlamak zorunda kalmalarının önüne geçmek için 550 TL tutarında kantin desteği yaptı. Günlük 25 TL tutarında bakiye ile çocuklar kantinden istedikleri yiyecekleri alabilecek.

Ailelerin Başkent Kartlarına yatırılan destek tutarı sadece çocukların okuduğu ilkokulun kantininde kullanılabiliyor.  Kantin desteği uygulamasıyla hem ailelerin hem de kantincilerin ekonomisine büyük oranda katkı sağlanıyor.

Kaynak: Büyükşehir Belediyesi

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.