ANKARA BÜYÜKŞEHİRDEN AFET FARKINDALIK VE TEMEL İLK YARDIM EĞİTİMİ

ANKARA BÜYÜKŞEHİRDEN AFET FARKINDALIK VE TEMEL İLK YARDIM EĞİTİMİ

ABONE OL
Kasım 10, 2023 13:59
ANKARA BÜYÜKŞEHİRDEN AFET FARKINDALIK VE TEMEL İLK YARDIM EĞİTİMİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ankara Büyükşehir Belediyesi Afet işleri Daire Başkanlığı ve AKUT iş birliği ile Çiğdem Anadolu Lisesinde “Afet Farkındalık ve Temel İlk Yardım Eğitim” semineri düzenlendi. 323 öğrencinin katıldığı eğitimde; temel bilgi ve kavramlardan afet öncesi yapılması gereken hazırlıklara, afet sırasında doğru davranış şekillerinden temel ilk yardım bilgisine kadar pek çok konu ayrıntılı olarak anlatıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yaşanan afetlerin olası etkilerine karşı hazırlıklı olmak ve toplum güvenliğini artırmak amacıyla afetlere karşı bilinçlendirme konusunda çalışmalarına devam ediyor.

323 ÖĞRENCİ EĞİTİMDEN YARARLANDI

Afet işleri Dairesi Başkanlığı ve AKUT iş birliği ile Çiğdem Anadolu Lisesinde “Afet Farkındalık ve Temel İlk Yardım Eğitimi” düzenlendi.

323 öğrencinin katıldığı eğitimde; temel bilgi ve kavramlar, afet öncesi yapılması gereken hazırlıklar, afet sırasında doğru davranış şekilleri, afet sonrası ilk anlar ve temel ilk yardım bilgisi ayrıntılı olarak anlatıldı.

 HEDEF: 10 BİN KİŞİ

Projenin başlatıldığı ilk günden bugüne kadar Ankara’nın 25 ilçesinde, 27 okulda toplam 4 bin 516 öğrenci, 120 veli ve öğretmen verilen eğitimlerden yararlanma imkânı buldu. Proje kapsamında; düzenlenen eğitimlerle 10 bin kişiye ulaşılması ve eğitimlerle buluşturulması hedefleniyor.

Kaynak: Büyükşehir Belediyesi

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.