BAŞKAN SEÇER, MTSO’NUN 138. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ BALOSU’NA KATILDI

BAŞKAN SEÇER, MTSO’NUN 138. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ BALOSU’NA KATILDI

ABONE OL
Aralık 18, 2023 22:00
BAŞKAN SEÇER, MTSO’NUN 138. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ BALOSU’NA KATILDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve eşi Meral Seçer, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nın (MTSO) düzenlediği 138. Kuruluş Yıldönümü Balosu’na katılarak kent protokolü ile bir araya geldi.

Başkan Seçer, Mersin’in zenginliklerle dolu bir kent olduğunu vurgulayarak, “Mersin, Türkiye’nin dört bir yanından gelenlerin, çocuklarına daha iyi bir gelecek kurma hayaliyle yerleştikleri bir kent. Mersin aynı zamanda bir fırsatlar kentidir” şeklinde konuştu. MTSO’nun kent ticaretine önemli katkılarda bulunan bir kurum olduğunu belirten Seçer, göreve geldiği 2019 yılından bu yana MTSO ile iş birlikleri yaptıklarını ve belediye projelerinde odadan destek aldıklarını ifade etti.

Başkan Seçer’in yanı sıra Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Murat Fırat, CHP Mersin Milletvekili Talat Dinçer, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, MTSO Başkanı Hakan Sefa Çakır, MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol ve kent protokolü, STK temsilcileri ile iş dünyası da baloya katıldı.

Balonun açılışını yapmadan önce MTSO’nun tanıtım videosunun izlendiği programda, Başkan Seçer, MTSO’nun kente katkılarına vurgu yaparak, “MTSO’nun katkıları yalnızca ekonomik değil, aynı zamanda sosyolojik boyutta da büyük önem taşıyor. Kentin huzuru, birliği ve beraberliğini sağlamak sadece kolluk güçleriyle değil, aynı zamanda iş dünyasıyla da mümkündür” diye konuştu.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve eşi Meral Seçer, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nın (MTSO) 138. Kuruluş Yıldönümü Balosu’na katılarak kent protokolü ile buluştular.

Başkan Seçer, MTSO’nun Mersin’in tarihine önemli bir katkı sağladığını belirterek, Mersin’in balıkçı kasabasından metropol bir şehre dönüşmesindeki tarihsel süreci paylaştı. MTSO’nun kent ticaretine yön veren önemli bir kurum olduğunu vurgulayan Seçer, 2019 yılından beri MTSO ile başarılı iş birlikleri gerçekleştirdiklerini ve belediye projelerinde odadan önemli destek aldıklarını ifade etti. Başkan Seçer, ayrıca ekonomik alandaki hizmetler, yatırımlar ve projeler konusunda MTSO’dan aldıkları değerli bilgilerden bahsetti.

Başkan, birliklerin önemine vurgu yaparak, “Kentleri, onlarla iş birliği içinde yönettiğimiz takdirde aşamayacağımız hiçbir engel yoktur” dedi ve MTSO’nun 138. yıl dönümü için tebriklerini iletti.

Programa katılan Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, MTSO Başkanı Hakan Sefa Çakır, MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol ve CHP Mersin Milletvekili Talat Dinçer de kuruluşun 138. yıldönümünü kutlayarak, Mersin’in gelişimine katkı sağlayan çalışmaları değerlendirdiler.

MTSO Başkanı Hakan Sefa Çakır, Mersin’in ekonomik potansiyelinin Türkiye’de öncü olduğunu vurgulayarak, “Mersin’in yarını bugünden daha parlak, daha zengin, daha huzurlu ve daha mutlu olacaktır. Bu anlamda kentimizin bu köklü kurumunu dünden bugüne taşıyan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol, odalarının kuruluşunun 138. yıldönümü kutlamalarının Cumhuriyet’in 100. yıl kutlamalarına denk gelmesinden dolayı gururlu olduklarını belirtti ve kurumlar arası iş birliği için teşekkür etti.

CHP Mersin Milletvekili Talat Dinçer, MTSO’nun gelişmeye katkı sağlayan çalışmalarını değerlendirerek, “Odalarımız, Mersin’in gelişimine katkı sağlayacak çalışmalar yapıyor. Bunlar son derece önemli” ifadelerini kullandı.

Balonun sona ermesinin ardından sahne alan sanatçı Derya Uluğ’un konseriyle katılımcılar keyifli anlar yaşadı.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.