ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR’İN KADIN ERKEK EŞİTLİĞİNE DUYARLI BÜTÇE ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
  • Diyalektik Haber
  • Yerel
  • ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR’İN KADIN ERKEK EŞİTLİĞİNE DUYARLI BÜTÇE ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR’İN KADIN ERKEK EŞİTLİĞİNE DUYARLI BÜTÇE ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

ABONE OL
Kasım 10, 2023 15:50
ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR’İN KADIN ERKEK EŞİTLİĞİNE DUYARLI BÜTÇE ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin pilot il olduğu Türkiye’de Kadın Erkek Eşitliğine Duyarlı Planlama ve Bütçelemenin Uygulanması Projesi kapsamında “Kadın Erkek Eşitliğine Duyarlı Planlama ve Bütçeleme Analizlerinin Bulgularına Yönelik Yerelde İstişare Toplantıları” gerçekleştirildi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin dört pilot kurumdan biri olduğu, nihai faydalanıcısının Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü, eş yararlanıcısının T.C. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, uygulayıcı ortağının ise Birleşmiş Milletler Kadın Birimi’nin (UN Women) olduğu bir Avrupa Birliği Projesi olan “Türkiye’de Kadın Erkek Eşitliğine Duyarlı Planlama ve Bütçelemenin Uygulanması” projesinin Eskişehir’deki çalışmaları paydaşlarla buluşuyor.

Bu kapsamda “Kadın Erkek Eşitliğine Duyarlı Planlama ve Bütçeleme Analizlerinin Bulgularına Yönelik Yerelde İstişare Toplantıları” Eskişehir’de gerçekleştirildi.

Bir otelde düzenlenen toplantıya Büyükşehir Belediyesi temsilcileri, ilçe belediyelerinden temsilciler, Eskişehir Kent Konseyi, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği, Mültecileri Destekleme Derneği (MUDEM) başta olmak üzere çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi de katıldı. Açılış konuşmasını yaparak katılımcılara seslenen Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hale Kargın, öğrenen bir şehir olarak programa katılmaktan dolayı çok mutlu olduklarını ifade etti. Kadın erkek eşitliği için çalışmaların devam edeceğini belirten Kargın, toplantının tüm katılımcılarına teşekkür etti.

Açılış konuşmalarının ardından BM Kadın Birimi Program Koordinatörü Mustafa Çadır, “Türkiye’de Kadın Erkek Eşitliğine Duyarlı Planlama ve Bütçelemenin Uygulanması” ve “Kadın Erkek Eşitliğine Duyarlı Planlama ve Bütçeleme Analizlerinin Bulgularına Yönelik” bilgileri katılımcılarla paylaştı. Toplantıda ayrıca Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı hizmetlerine yönelik fikir alışverişi yapıldı ve öneriler de paylaşıldı.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.