ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR’İN SIVI GÜBRE DESTEĞİ HASATTA ÇİFTÇİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ
  • Diyalektik Haber
  • Yerel
  • ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR’İN SIVI GÜBRE DESTEĞİ HASATTA ÇİFTÇİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR’İN SIVI GÜBRE DESTEĞİ HASATTA ÇİFTÇİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

ABONE OL
Kasım 10, 2023 16:55
ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR’İN SIVI GÜBRE DESTEĞİ HASATTA ÇİFTÇİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin 3 kırsal ilçede bin çiftçiye 50 bin dekarlık alanın gübrelenmesi için hibe ettiği sıvı gübre ile yüksek verim alan çiftçiler, “Sıvı gübre verimimizi çok artırdı. Yüzümüzü güldüren destek için Başkan Yılmaz Büyükerşen’e çok teşekkür ederiz.” dediler.

Büyükşehir Belediyesi’nin “Küçük Çiftçiyi Destekleme Projesi” ile ÇKS belgeli 100 dönüm ve altı tarlası olan küçük çiftçinin 50 dekarlık kısmına yönelik sıvı gübre hibe ettiği projede çiftçiler yüksek verimden dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Nisan ayında Sivrihisar’da düzenlenen törenle Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Sivrihisar, Günyüzü ve Beylikova ilçelerinde faaliyet gösteren çiftçilere 63.000 litre sıvı gübre dağıtımı gerçekleştirmişti. Toplamda bin çiftçinin yararlandığı ve 50 bin dekarlık alanın gübrelenmesinin hedeflendiği projede yüksek verim ile çiftçinin yüzü güldü.

Sivrihisar Aşağıkepen mahallesinde üretim yapan çiftçi Hidayet Kabaağaç, “Büyükşehir Belediyemizin verdiği sıvı gübreyi kullandık ve çok iyi verim aldık. Bu tür desteklerin devamını diliyoruz. Yüzümüzü güldüren bir çalışma oldu. Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’e çok teşekkür ederiz, sağ olsun.” dedi.

Sıvı gübre desteği ile ürün hasadında çok iyi verim aldıklarını belirten Sivrihisar Kurşunlu mahallesinden Hamdi Yücel ise, “Bu yıl verim çok güzel oldu. Ekonomik olarak çok zor bir dönemde böyle ücretsiz bir destekle nefes aldık. Çiftçi gübre alamazken, her şeyden mahrum kalırken bu sıvı gübre ile üzümden elmaya, arpadan buğdaya kadar tüm ürünlerde inanılmaz fayda gördük. Ne bahçemizden ne tarlamızdan geçen yıl iyi verim alamadık. Yılmaz Büyükerşen hocamızdan Allah razı olsun. Bereketli bir hasat oldu. Uzun yıllardır bu kadar verim almamıştık. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.” diye konuştu. 

Çiftçiler, Büyükşehir Belediyesi’nin hibe ederek kendilerini desteklediği projelerden çok mutlu olduklarını ve devamını dilediklerini ifade ettiler.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.