Girişimcilik Merkezi İzmir’in yeni programı için son başvuru tarihi 3 Temmuz - Diyalektik Haber
Girişimcilik Merkezi İzmir’in yeni programı için son başvuru tarihi 3 Temmuz
  • Diyalektik Haber
  • Yerel
  • Girişimcilik Merkezi İzmir’in yeni programı için son başvuru tarihi 3 Temmuz

Girişimcilik Merkezi İzmir’in yeni programı için son başvuru tarihi 3 Temmuz

ABONE OL
Temmuz 20, 2023 23:54
Girişimcilik Merkezi İzmir’in yeni programı için son başvuru tarihi 3 Temmuz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin TÜSİAD işbirliğiyle hayata geçirdiği Girişimcilik Merkezi İzmir, 2023 yılı temasını “Bilişim Teknolojileri Programı” olarak belirledi. Girişimciler projelerini 3 Temmuz Pazartesi gününe kadar  “girisimcilikmerkezi.izmir.bel.tr” adresi üzerinden merkeze iletebilecek. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin TÜSİAD işbirliği ile İzmir’in girişimcilik dönüşümüne yön vermesi için hayata geçirdiği Girişimcilik Merkezi İzmir, 2023 yılının temasını belirledi. 2021’de Tarımsal Girişimcilik, 2022’de Akıllı ve Sürdürülebilir Ulaşım temalarının ardından bu yıl Bilişim Teknolojileri seçildi. Hedef Holding ile yürütülen programa son başvuru tarihi ise 3 Temmuz. 

Başvurular devam ediyor
Bilişim Teknolojileri programı ile Afet Yönetimi ve Acil Durum, Akıllı Şehirler, FinTech, Yeşil Mutabakata Uyum (Sürdürülebilirlik) alt sektörlerinde yenilikçi iş fikirlerinin hayata geçirilmesi amaçlanıyor. 18-40 yaş arası herkesin “girisimcilikmerkezi.izmir.bel.tr” adresinden başvuru şartları ve başvuru formuna ulaşabilecekleri program ile yenilikçiliğin teşvik edilmesi ve kentin sorun alanlarına ilişkin çözümlerin üretilmesi hedefleniyor. 

Girişimcilere pek çok destek var
Programa girmeye hak kazanan girişimci ekipler, Merkez tarafından ücretsiz olarak sağlanan hizmetlere erişim imkanına sahip oluyor. Bunlar arasında mentor desteği, birebir danışmanlık, eğitimler ve atölye çalışmaları, girişimcilerin ve projelerin düzenli takibi, Ar-Ge için gerekli donanımların bulunduğu Fabrikasyon Laboratuvarı İzmir’e erişim, program katılımcılarının başarılı iş fikirlerinin kamuoyunda tanıtılması ve girişimcilerin projeleri kapsamında uygun programlara yönlendirme gibi hizmetler yer alıyor.

Tarımdan ulaşım ve bilişime
Her sene İzmir’in stratejik öncelikleri dikkate alınarak farklı bir temaya yönelik çalışmalar hayata geçirmeyi hedefleyen Merkez’in 2022 yılı teması Akıllı ve Sürdürülebilir Ulaşım olarak belirlenmişti. 2022 yılı için belirlenen Akıllı ve Sürdürülebilir Ulaşım teması; Ford Otosan ve WRI Türkiye işbirliğiyle “Şehrini Geliştir” ve İnci Holding işbirliğiyle “Akıllı ve Sürdürülebilir Ulaşım#2” olmak üzere iki farklı program olarak yürütüldü. Tema 2021 yılında ise Tarımsal Girişimcilik Programı olarak belirlenmişti. 

Kaynak: İzmir Büyükşehir Belediyesi

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.