MBB Başkanı Vahap Seçer, MABİYAD’ın Geleneksel Kaynaşma Yemeği’ne Katıldı
  • Diyalektik Haber
  • Yerel
  • MBB Başkanı Vahap Seçer, MABİYAD’ın Geleneksel Kaynaşma Yemeği’ne Katıldı

MBB Başkanı Vahap Seçer, MABİYAD’ın Geleneksel Kaynaşma Yemeği’ne Katıldı

ABONE OL
Aralık 22, 2023 23:49
MBB Başkanı Vahap Seçer, MABİYAD’ın Geleneksel Kaynaşma Yemeği’ne Katıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Anadolu Bürokratlar ve İş İnsanları Yardımlaşma Derneği’nin düzenlediği ‘Geleneksel Kaynaşma Yemeği’ne katıldı.

Seçer, Mersin’in enerjisinin yüksek bir kent olduğuna vurgu yaparak, “Derler ki; ‘İşleyen demir ışıldar.’ Mersin de işliyor, çalışıyor ve üretiyor. Mersin’in muazzam bir limanı, tarımı, lojistiği, sanayisi var. Muazzam ve zengin bir kent” şeklinde konuştu. Mersin’in örnek bir kent olduğunu ifade eden Seçer, böyle bir kentte Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Seçer, birlik ve beraberliği temel ilke olarak benimsediklerini belirterek, “Temel düsturumuz; birliğimizi ve beraberliğimizi sağlayacak olan Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyeti’nde herkesin kanunlara ve anayasaya riayet ettiği bir toplum yaratabilmektir” dedi.

Programa; Başkan Seçer’in yanı sıra, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin İl Başkanı Koral Ömür, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, MABİYAD Başkanı Servet Manas, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Meclis Başkanı Hamit İzol, Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları (MESİAD) Başkanı Hasan Engin ile oda ve STK temsilcileri katıldı.

“Mersin Örnek Bir Kent”

Başkan Seçer, programda yaptığı konuşmada Mersin’in güzel bir şehir olduğunu vurgulayarak, kentin Türkiye’nin dört bir yanından gelen insanlardan oluştuğunu belirtti. Mersin’in enerjisinin yüksek olduğuna dikkat çeken Seçer, “Derler ki; ‘İşleyen demir ışıldar.’ Mersin de işliyor, çalışıyor ve üretiyor. Mersin’in muazzam bir limanı, tarımı, lojistiği, sanayisi, her şeyi var. Muazzam ve zengin bir kent” dedi. Seçer, böyle bir kentte Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Seçer, yaklaşan yerel seçimlere dair konuşarak, ilçelerde görev almak, projelerini ortaya koymak ve kent için çalışmak isteyen aday adaylarının olduğunu belirtti. Hukukun olmadığı bir yerde hiçbir şeyden bahsedilemeyeceğini ifade eden Seçer, “İstediğim kadar belediye başkanı olarak size en güzel yolları yapayım, en güzel parkları sunayım, insana dokunan sosyal politikalar uygulayayım; eğer içinde adalet yoksa hiçbir kıymeti olmaz” diye konuştu.

Seçer, birlik ve beraberliği temel ilke olarak benimsediklerini aktararak, “Temel düsturumuz birliğimizi ve beraberliğimizi sağlayacak olan Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyeti’nde; herkesin kanunlara ve anayasaya riayet ettiği bir toplum yaratabilmektir” dedi. Programın sonunda davetlerden ötürü MABİYAD’a teşekkürlerini ileten Seçer, konuşmaların ardından müzik dinletileri ve folklor gösterisiyle programın sona erdiğini belirtti.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.