MESKİ, Yeni Kurduğu Sistemle Bütçe ve Stok Yönetiminde Dijital Dönüşümü Tamamladı
  • Diyalektik Haber
  • Yerel
  • MESKİ, Yeni Kurduğu Sistemle Bütçe ve Stok Yönetiminde Dijital Dönüşümü Tamamladı

MESKİ, Yeni Kurduğu Sistemle Bütçe ve Stok Yönetiminde Dijital Dönüşümü Tamamladı

ABONE OL
Aralık 10, 2023 16:30
MESKİ, Yeni Kurduğu Sistemle Bütçe ve Stok Yönetiminde Dijital Dönüşümü Tamamladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, teknoloji alanındaki yenilikleri yakından takip ederek, Merkezi Bütçe ve Merkezi Stok Yönetim Sistemi’ni devreye aldı. MESKİ, bu sistemle malzeme ve bütçe yönetimini en etkili şekilde yapılandırarak, vatandaşlara daha hızlı ve kesintisiz hizmet sunmayı amaçlıyor.

Toplamda 21 adet Lojistik Merkez kurarak altyapısını güçlendiren MESKİ, bu merkezlerde endüstriyel raf sistemleri ve son teknoloji bilgisayar programları kullanarak malzeme yönetimini sürdürüyor. MESKİ, Türkiye genelinde bu yeni sisteme tam anlamıyla geçen 2. su ve kanalizasyon idaresi oldu.

Merkezi stok yönetimi sürecinde, tüm birimlerin mal alım talepleri tek bir noktada toplanıyor ve bu talepler stok yönetim süreci içerisinde değerlendiriliyor. MESKİ, bu sistemle bütçesini en akılcı ve verimli şekilde kullanarak tasarruf sağlıyor. Ambar Şube Müdürlüğü tarafından yapılan planlı malzeme alımları sayesinde, daha az maliyetle daha fazla envanter kayıt altına alınıyor.

MESKİ Ambar Müdürü Dr. Onur Özgül, projenin önemine vurgu yaparak, “Tam anlamıyla bu sisteme geçen 2. Büyükşehir Belediyesi olmaktan gurur duyuyoruz. 21 lojistik merkezimizle arızalarda ve bakım-onarımlarda malzeme tedariği beklemeden, zaman kaybetmeden vatandaşlarımıza hizmet sağlıyoruz” dedi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.