SAMSUN’DA 50 BİN ÖĞRENCİYİ AĞIRLADI

SAMSUN’DA 50 BİN ÖĞRENCİYİ AĞIRLADI

ABONE OL
Kasım 10, 2023 17:00
SAMSUN’DA 50 BİN ÖĞRENCİYİ AĞIRLADI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve öğrencilerin bilime yatkınlıklarını teşvik ederek proje bazlı düşünce kabiliyetlerini ortaya çıkarmayı amaçlayan ‘Bilim Samsun’ hizmete girdiği günden bugüne kadar yaklaşık 50 bin öğrenciyi ağırladı. Yaz döneminde faaliyetine devam eden ‘Bilim Samsun’ yeni eğitim-öğretim dönemine de heyecanla başladı. Bilim Samsun’un kent için çok önemli bir eğitim yatırımı olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Burada eğitim gören çocuklarımızın ufku artık bambaşka bir noktaya gelecek. TEKNOFEST kuşağı çocuklarımız burada yetişecek” dedi.

Bilim ve teknolojide modern çağa ayak uyduracak çocuk ve gençlerin yetiştirilmesini hedefleyen Samsun Büyükşehir Belediyesi, eğitim yatırımlarına devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi’nin, SASKİ Genel Müdürlüğü’nün yanında yer alan, yürüyüş parkurları, oyun alanları, 2 adet kafeterya ve aktivite mekanlarının bulunduğu yaklaşık 24 bin metrekare alan üzerinde oluşturduğu Kent Park, içinde yaptığı ‘Bilim Samsun’ kapılarını 28 Şubat itibariyle öğrencilere açtı. Yaz döneminde de faaliyetine devam eden ‘Bilim Samsun’da 2023-2024 eğitim öğretim döneminin başlamasıyla birlikte bu hafta itibariyle yeni dönem heyecanla başladı. Yeni dönemle birlikte okullarından Bilim Samsun’a gelen öğrenciler katıldıkları atölye çalışmalarında büyük mutluluk yaşadı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan iş birliği kapsamında belirlenen okullardan gelen 6-14 yaş grubundaki öğrenciler buradaki Dene-Yap, Tasarım, Girişimcilik, Astronomi Havacılık ve Uzay Bilimleri, Matematik, Doğa Bilimleri, Akıllı Tarım ve Teknoloji atölyelerinde eğitim görüyor. Öğrenciler burada tüm atölyelerde branşında uzman öğretmenlerden uygulamalı eğitim alıyor.

‘EN KRİTİK EĞİTİM YATIRIMLARINDAN BİRİSİ’


Bilim Samsun’un TEKNOFEST Karadeniz’in kentteki kalıcı izlerinden biri olduğunu belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Kentimiz için çok önemli bir eğitim yatırımı. Faaliyete geçmesinin ardından muhteşem bir ilgi gördü. Yaz döneminde de merkezimizde eğitimler devam etti. Bu hafta itibariyle de yeni eğitim dönemi başladı. Müfredatı T3 Vakfı belirliyor biz belediye olarak işletiyoruz. Öğrencilerimizin ulaşımını da temin ediyoruz. Çocuklar buraya heyecanla geliyorlar ve eğitim sonrasında ne kadar çok etkilendiklerini hem velileri hem de öğretmenleri görebiliyor. Burada eğitim gören çocuklarımızın ufku artık bambaşka bir noktaya gelecek. TEKNOFEST kuşağı çocuklarımız burada yetişecek. Kentimizde tüm öğrencilerimiz bu merkezi görmelerini istiyoruz. Bilim Samsun kentimizde eğitim adına yapılmış en kritik yatırımlardan birisi” diye konuştu.

‘TEORİK BİLGİLERİN UYGULAMALARINI ATÖLYELERDE ÖĞRENİYORLAR’

Bilim Samsun Koordinatörü Fen Bilimleri öğretmeni Cansu Karaman Türk, öğrencilere uygulamalı eğitim verdiklerini belirterek “Bilim Samsun bugüne kadar yaklaşık 50 bin öğrenciyi ağırladı. Bu hafta itibariyle yeni dönemimiz başladı. Okullarımızdan gelen öğrencilerimizi burada ağırlamaya devam ediyoruz. Çocuklarımız okulda öğrendikleri teorik bilgilerin uygulamalarını buradaki atölyelerimizde görüyorlar. Öğrencilerimiz bilimsel süreç becerilerini, yaratıcı düşünme becerilerini ve eleştirel düşünme becerilerini artırmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.