Seçer, CHP Gülnar İlçe Başkanlığı’nı ziyaret ederek partilileriyle bir araya geldi
  • Diyalektik Haber
  • Yerel
  • Seçer, CHP Gülnar İlçe Başkanlığı’nı ziyaret ederek partilileriyle bir araya geldi

Seçer, CHP Gülnar İlçe Başkanlığı’nı ziyaret ederek partilileriyle bir araya geldi

ABONE OL
Aralık 2, 2023 17:54
Seçer, CHP Gülnar İlçe Başkanlığı’nı ziyaret ederek partilileriyle bir araya geldi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP Gülnar İlçe Başkanlığı’nı ziyaret ederek partilileriyle bir araya geldi.

Seçer, Gülnarlıların Ilısu Barajı konusundaki beklentilerini değerlendirerek, “Ilısu Barajı çalışmalarında sona yaklaşıyoruz. Gerekli kredi desteğini sağladık ve önümüzdeki günlerde bölgenin inşaatı devam edecek. Kısa bir süre içinde Gülnar’ı Ilısu’dan elde edeceğimiz yeni isale hattıyla içme suyuyla buluşturacağız” dedi.

MESKİ tarafından son birkaç ayda elde edilen önemli kredi kaynaklarına dikkat çeken Seçer, “Önümüzdeki 5 yıl içinde, ikinci dönemimizde, Tarsus’tan Anamur’a kadar olan bölgelerde kanalizasyon, arıtma, içme suyu şebekeleri konusunda büyük mesafe kat edeceğiz. Şu anda toplamda yaklaşık 5 milyar liralık hibe ve geri ödemeli kredi hazır” diye konuştu.

Seçer, 31 Mart 2024’teki yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, “İşimizi zamanında ve planlı bir şekilde yaptığımız için seçim stresi yaşamıyoruz. Mersin’e büyük hizmetler sunduk ve herkesin eşit şekilde faydalandığı bir şehir oluşturduk. Bu seçimde Türk siyaset tarihindeki en büyük başarıya imza atacağımıza inanıyorum. Her zaman dediğim gibi, ‘Çalışan kazanacak'” ifadelerini kullandı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gülnar İlçe Başkanlığı’nı ziyaret ederek partilileriyle bir araya geldi. Ziyarette; CHP Gülnar İlçe Başkanı Mesut Bakır, ilçe yöneticileri ve partililer yer aldı.

Başkan Seçer, Gülnar’ın Mersin’in öne çıkan ilçelerinden biri olduğunu belirterek, Gülnarlıların Türkiye genelinde farklı alanlarda önemli mevkilerde görev aldığını ifade etti. Gülnar’ın beyin gücü gerektiren mesleklerde yetişmiş bireylerle gurur duyduklarını vurgulayan Seçer, özellikle eğitim merkezlerinin başarılarına dikkat çekti. YKS ve LGS’ye hazırlanan öğrencilerin Gülnar’da ortaya koydukları başarıyı örnek olarak gösteren Seçer, coğrafyanın insanları eğitime yönlendirdiğini söyledi.

Büyükşehir Belediyesi’nin Gülnar’daki sorumluluk alanında yürütülen çalışmalara da değinen Seçer, özellikle kırsal bölgelerin grup yollarının bakımının önemine vurgu yaptı. Seçer, yol çalışmalarının yanı sıra sosyal hizmetler alanında da Gülnar’a önemli katkılarda bulunduklarını belirtti. Mersin genelinde açılan öğrenci yurtlarından birinin Gülnar’da olduğunu söyleyen Seçer, buna ek olarak Gülnar’daki yüksekokulun öğrenciler tarafından tercih edilmeye başlandığını aktardı.

Ilısu Barajı’ndaki çalışmalara da değinen Seçer, yaklaşık 25 kilometrelik isale hattının kredi ihtiyacını karşıladıklarını belirterek, Gülnar’ın kısa süre içinde Ilısu’dan elde edilen yeni isale hattıyla içme suyuyla buluşturulacağını ifade etti.

Altyapı çalışmalarına önem veren Seçer, Gülnar’ın kanalizasyon projesinin hazır olduğunu ve MESKİ tarafından elde edilen kredi kaynaklarıyla önemli adımlar atacaklarını söyledi. Toplamda 5 milyar liralık hibe ve geri ödemeli kredinin Gülnar’ın altyapı sorunlarını çözme konusunda büyük destek sağlayacağını belirten Seçer, tarımsal desteklerden hayvancılık desteklerine kadar Gülnar’a çeşitli alanlarda destek verdiklerini de ifade etti.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Seçer, işlerini zamanında ve önceden planlayarak yola çıktıkları için seçim stresi yaşamadıklarını belirtti. Görev süresi boyunca pandemi, deprem, Meclis engellemeleri ve diğer zorluklarla mücadele ettiklerini ifade eden Seçer, bu olumsuz durumlara rağmen Mersin’e önemli hizmetler sunduklarını dile getirdi.

Seçer, genel seçimlerde İYİ Parti ve Deva Partisi gibi partilerle işbirliği yaptıklarını hatırlatarak, yerel seçimlerde de işbirliği yapmaya sıcak baktıklarını belirtti. Yerel seçimlerle ilgili endişe duymadığını vurgulayan Seçer, her kesimi kucakladıklarını ve hizmetlerini ayrım yapmadan sunduklarını ifade etti. Seçer, “Bu seçimde Türk siyaset tarihinin en büyük başarısını kazanacağımıza inanıyorum” dedi ve “Çalışan kazanacak” ilkesini ön plana çıkardı.

Başkan Seçer’in Gülnar ziyaretinde CHP Gülnar İlçe Başkanı Mesut Bakır, Seçer’e Gülnar’a yapılan yatırımlar için teşekkür ederek ziyaretin kendilerini onurlandırdığını ifade etti. Ayrıca, CHP Gülnar Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ahmet Gökulu, Gülnar’da tarımdan eğitime birçok alanda yenilik ve hizmet yapıldığını vurgulayarak Seçer’in liderliğinde Mersin’e önemli katkılar sağlanacağını belirtti. Ziyaret, aile fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.