<strong>SEÇER: “CHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANLARI EL BİRLİĞİYLE YARALARI SARMAK İÇİN ÇALIŞIYOR”</strong>
  • Diyalektik Haber
  • Yerel
  • SEÇER: “CHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANLARI EL BİRLİĞİYLE YARALARI SARMAK İÇİN ÇALIŞIYOR”

SEÇER: “CHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANLARI EL BİRLİĞİYLE YARALARI SARMAK İÇİN ÇALIŞIYOR”

ABONE OL
Şubat 27, 2023 12:04
<strong>SEÇER: “CHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANLARI EL BİRLİĞİYLE YARALARI SARMAK İÇİN ÇALIŞIYOR”</strong>
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başkan Seçer, deprem bölgelerine gitmeye ve vatandaşlarla bir araya gelip incelemeler gerçekleştirmeye devam ediyor. Adıyaman’da 2 günlük bir ziyaret gerçekleştiren Başkan Seçer ve eşi Meral Seçer, depremzede vatandaşlarla bir araya gelmenin yanı sıra Adıyaman’da Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştiren çalışmaları da yerinde inceledi.

Adıyaman’da ilk gün gerçekleştirdiği il, ilçe ve belde belediye başkanlarıyla görüşerek bilgi aldığı yoğun mesaisinin ardından, geceyi Mersin Büyükşehir tarafından yapımı sürdürülen konteyner kentte konaklayarak geçiren Başkan Seçer, ziyaretlerine ikinci gününde devam etti. İlçelerdeki depremzede vatandaşlara ‘Geçmiş olsun’ dileklerini ileterek, sorunlarını dinleyen Başkan Seçer, Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak tüm imkanları depremzede vatandaşlar için seferber ettiklerini söyledi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Adıyaman’da yapımı devam eden ve vatandaşlar için içerisinde her türlü donatının yer aldığı bir yaşam alanı haline gelecek olan konteyner kenti inceleyen Başkan Seçer çalışmalar hakkında teknik ekipten bilgi aldı.

Adıyaman’ın ardından Kahramanmaraş’ın koordinasyonunu üstlenen Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’ı ziyaret eden Seçer, Yavaş ile yapılan ve yapılacak çalışmalar hakkında istişarede bulundu. CHP’li Belediye Başkanlarının, yaşanan felaketin ardından ivedilikle harekete geçtiğini ve deprem bölgelerini ayağa kaldırmak için dayanışmayla çalıştıklarını belirten Başkan Seçer, bu süreci birlikte atlatacaklarını söyledi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremlerin hemen ardından başlattığı hummalı çalışma ve bölge incelemelerine devam ediyor.

Bir yandan Mersin’de konaklayan depremzede vatandaşlar için hizmet üretirken bir yandan da deprem bölgelerini ziyaret eden Başkan Seçer, haftasonu mesaisini koordinasyonu Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde olan Adıyaman’da geçirdi. İlk gün gerçekleştirdiği ziyaretlerde bölge halkıyla buluşan Başkan Seçer, bölgedeki ilçe ve belde belediye başkanları ile de görüşmeler gerçekleştirerek bilgi alışverişinde bulundu.

Seçer, Adıyaman’ın ilçelerindeki vatandaşları ziyaret ederek ‘Geçmiş olsun’ dileklerinde bulunup, talep ve istekleri tek tek dinleyerek yaraları sarmak adına hayata geçirdikleri çalışmaları anlattı. Geceyi yapımı devam eden Konteyner Kent’te geçiren Başkan Seçer, sabah erken saatlerde alanı inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

Başkan Seçer öncülüğünde Adıyamanlı vatandaşlar için yaşam alanı oluşturuluyor

Vatandaşların acil barınma ihtiyacını karşılamak üzere 3 bin 500 kişinin barınmasını sağlayacak 670 konteynerin yer alacağı Konteyner Kent’te, depremzedelerin sağlık ihtiyaçlarına ilk anda cevap verebilecek donanımda sahra hastanesinden çocukların içinde bulundukları travmadan daha kolay çıkabilmeleri amacıyla hazırlanan oyun alanlarına kadar en ince ayrıntılar düşünüldü.

Başkan Seçer’in hem fiziki hem altyapı olarak büyük özen gösterilerek hazırlanmasını istediği Konteyner Kent’te; çamaşırhane, yemekhane, mutfak, duş ve tuvalet alanı, kreş, okuma salonu, basketbol sahası, yürüyüş yolları, kamelya alanı, mescit, açık otopark, market ve atık ayrıştırma alanı da olacak.

Yağmur suyu hattının dahi proje içerisinde yer aldığı Konteyner Kent’in zemin düzenlemesini ve elektrik aksamını Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri, su ve kanalizasyon imalatlarını ise MESKİ Genel Müdürlüğü ekipleri yapıyor. Konteyner Kent; depremzedelerin yeni konut alanları oluşturulana kadar yaşamlarını sürdüreceği mini bir kasaba olacak.

Başkan Seçer ilçelerde depremzedeler ve yöneticilerle görüştü

Başkan Seçer, Büyükşehir tarafından yapımı hızla devam eden Konteyner Kent’teki incelemelerinin ardından, ilçe ziyaretlerini sürdürdü. Bölgelerde depremzedelerle buluşan Başkan Seçer, çocuklara da çeşitli hediyeler vererek yüzlerini gülümsetti.

İlk olarak Şambayat ilçesine giden Başkan Seçer, burada Şambayat Belediye Başkanı Nejdet Arıcı ile bir araya gelerek görüşme gerçekleştirdi, depremzedelerle sohbet etti. Şambayat’ın ardından MESKİ’nin içme suyu bakım onarım aracı ve ekibi ile beraber yıkılan binaların içme suyu hatlarının onarımını tamamladığı Tut ilçesine geçen Seçer, Tut Belediye Başkanı Mehmet Kılıç ile birlikte vatandaşlarla bir araya geldi.

“Nasıl bugüne kadar elimizden geleni yaptıysak, bundan sonra da yanınızdayız”

Depremzedelerle sohbet eden Başkan Seçer, “Deprem olur olmaz özellikle ilk etapta can kurtarmak için anında ekiplerimizi gönderdik. Etkilenen tüm bölgelerden gitmediğimiz yer kalmadı. İlk günlerde insanların acil ihtiyaçlarına yöneldi tüm kurumlar. Bundan sonraki süreçte de yaraların sarılması için hepimiz gayret gösteriyoruz. Mutlaka her kurumun kendi görev alanı var, herkes eksiksiz görevlerini yaparsa bu yaraları eksiksiz bir şekilde sararız. Bu bilinçle nasıl bugüne kadar elimizden geleni yaptıysak, bundan sonra da yanınızdayız” dedi.

Teknik olarak hizmet sağlanmasının elzem olduğunu vurgulayan Seçer, “Evet, su sisteminde bir arıza var, boru döşenecekse vana da var ama o sistemi kurabilecek, bu işi bilen teknik eleman ihtiyacı da var. Elbette ki bizim Büyükşehirlerin bu kabiliyeti çok büyüktür. Bizden katkı isteyen belediyelerimizi de ayağa kaldırabilecek bilgi ve birikime de sahibiz. Tut halkının da her zaman emrine amadeyiz” ifadelerine yer verdi.

Vatandaşlarla buluşmasının ardından Tut Kaymakamı Erkut Pamuk ve afet dolayısıyla görevlendiren Kaymakam Bünyamin Karaloğlu ile de görüşen Başkan Seçer, son durum ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Başkan Seçer, Başkan Yavaş ile görüştü

Adıyaman’dan sonra depremin merkez üssü olan Kahramanmaraş’a geçen Başkan Vahap Seçer ve eşi Meral Seçer, Kahramanmaraş’ın koordinasyonunu üstlenen Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’ı ziyaret etti. Seçer, Yavaş ile yapılan ve yapılacak çalışmalar hakkında istişarede bulundu. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan yaşam alanını da inceleyen Başkan Seçer, CHP’li Belediye Başkanlarının, yaşanan bu felaketin ardından ivedilikle harekete geçtiğini ve deprem bölgelerini ayağa kaldırmak için dayanışmayla çalıştıklarını vurgulayarak bu süreci el birliğiyle atlatacaklarını söyledi.

Yavaş’ı ziyaretinin ardından Kahramanmaraş’taki depremden zarar gören ve yıkıma uğrayan bölgeleri de gezen Seçer, buralarda depremzede vatandaşlarla buluştu, ‘geçmiş olsun’ dileğinde bulundu. Vatandaşları, Büyükşehir tarafından yürütülen çalışmalar hakkında bilgilendiren Seçer, depremden zarar gören bölgeleri tekrar hayata döndürmek için hız kesmeden çalışacaklarını söyledi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.