Seçer: “Tarlada izimiz var. Biz Mersin’de bir tarih yazacağız”

Seçer: “Tarlada izimiz var. Biz Mersin’de bir tarih yazacağız”

ABONE OL
Aralık 3, 2023 21:15
Seçer: “Tarlada izimiz var. Biz Mersin’de bir tarih yazacağız”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP Mersin İl Gençlik Kolları tarafından düzenlenen ‘Gençliğin Politika Galerisi’ adlı Eğitim Çalıştayı’na katılarak partili gençlerle bir araya geldi.

Çalıştaydaki konuşmasında başarıyı elde etmenin en önemli unsurlarından birinin, birlikte çalıştığı insanlarla samimiyet kurmak olduğunu belirten Seçer, “Yol arkadaşlığı bir kardeşlik, bir yoldaşlık, beraber bir mücadelenin içinde olmaktır. Onun ruhudur. Onun acısını ve mutluluğunu birlikte hissetmektir” şeklinde konuştu.

Seçer, liyakat kavramının hayati öneme sahip olduğuna dikkat çekerek, “Hayatım boyunca her şeyin çalışmaktan geçtiğini ve en büyük gücün bilgi olduğunu gördüm. İnsanın bilgili ve donanımlı olması gerekir. Eğer liyakatiniz, bilginiz ve donanımınız varsa, özgüveniniz yüksek olur ve insanlar bu gücü hisseder. Siyasetin gücü insanlardadır” ifadelerini kullandı.

Yerel seçimlere yönelik değerlendirmelerde bulunan Seçer, “Son derece heyecanlıyız. 4 ay sonra yerel seçimlere gideceğiz ama emin olun son derece rahatız. Çünkü tarlada izimiz var. Biz Mersin’de bir tarih yazacağız” dedi.

Seçer, 2019 seçim kampanyasında vurguladığı ‘Farklı bir anlayış ile belediye başkanlığı yapacağız’ sözlerini hatırlatarak, bu anlayışla hareket ettiklerini ve Mersin’e hizmet götürdüklerini belirtti. CHP’li gençlere hitaben, “Biz hep beraberiz, yalnız değiliz. Benim yanımda sizler varsınız. Sizin yanınızda da başkanınız var. Sizleri çok seviyorum” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin İl Gençlik Kolları’nın düzenlediği ‘Gençliğin Politika Galerisi’ adlı Eğitim Çalıştayı’na katılarak, partili gençlerle bir araya geldi. Başkan Seçer, Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen etkinlikte gençler tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı.

Etkinlikte konuşan Başkan Seçer, beraber çalıştığı insanların frekanslarının uyum içinde olmasının ve gönül bağı kurmanın önemine vurgu yaptı. “Yol arkadaşlığı bir kardeşlik, bir yoldaşlık, beraber bir mücadelenin içinde olmaktır. Onun ruhudur. Onun acısını ve mutluluğunu birlikte hissetmektir” diyen Seçer, gençlerle samimi bir diyalog kurdu.

Başarı ve Liyakat Vurgusu: Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’den Gençlere İlham

Her başarılı siyasetçinin partisine gönülden emek verdiğini vurgulayan Seçer, bu çabanın bir gün mutlaka taçlanacağını ifade etti. CHP bünyesinde çeşitli görevlerde bulunduğunu ve bu sürecin Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na uzandığını belirten Seçer, “Yaptığınız işlerin doğruluğu ortaya çıktığında ve kurumunuza yarar sağladığınızda, liyakatiniz ve isteğiniz olmadığı bir yerde başarılı olunamayacağını düşünüyorum. Herkesin bir bakışı ve değeri vardır. Buna önem vermenizi isterim” şeklinde konuştu.

Seçer, gençlere bilgiye önem vermeleri gerektiği tavsiyesinde bulunarak, “Herkesin aklı farklı çalışır, herkes farklı ürünler ortaya koyabilir. Buna da önem vermenizi isterim” dedi.

Siyasetin aktif bir mücadele alanı olduğunu kaydeden Seçer, insanları sevmenin önemine vurgu yaparak, “İnsanları seviyorsanız, sabah erken kalkarsınız, uyumadan mücadelenizi sürdürürsünüz, sokağa rahat çıkarsınız” dedi. Başkan Seçer, gençlere partilerinin tarihini bilmeleri gerektiğini belirterek, “Partimizin tarihini, geçmişini, çıktığı noktayı, yaptığı mücadeleleri, topluma ve ülkeye sağladığı katkıları bilmemiz lazım. Bu zengin geçmişle gurur duymalıyız” ifadelerini kullandı.

Seçimlere dair değerlendirmelerde bulunan Seçer, “Son derece heyecanlıyız, 4 ay sonra yerel seçimlere gideceğiz ama emin olun son derece rahatız. Çünkü tarlada izimiz var. Hasat zamanı geldi, göğsümüzü gere gere buğday tarlasına gideriz. Zamanında gübresini vermişiz ve bakımını yapmışız. Başaklar son derece güzel, iri, içi de dolgun dolgun, verimli. Hepimiz gece gündüz çalıştık. Bunu Mersin halkı da biliyor. Biz Mersin’de bir tarih yazacağız” şeklinde konuştu.

Başkan Seçer: “Bana Gelen Geri Dönüşlere Göre İyi İşler Yapmışız”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 2019 seçim kampanyasında belirttiği “Farklı bir anlayış ile belediye başkanlığı yapacağız” sözleriyle yola çıkarak, bu anlayışla Mersin’in tamamına hizmet götürdüklerini vurguluyor. CHP’nin bu dönem toplumun her kesiminde daha etkin olduğunu belirten Seçer, ayrım yapmadan insanlara hizmet götürdüklerini ve gelen olumlu geri dönüşlerle bu başarının altını çiziyor. Meclis çoğunluğuna vurgu yaparak, Büyükşehir Belediyesi olarak daha fazla ilçe belediyesini kazanma hedefine işaret ediyor.

Seçer, konuşmasının sonunda CHP’li gençlere moral veriyor, birliktelik ve dayanışma mesajları veriyor. CHP Mersin İl Gençlik Kolları Başkanı Alkım Sümer ise etkinliğin birlikteliklerini ve kaynaşma ruhunu yansıtan önemli bir platform olduğunu belirtiyor ve Başkan Seçer’in hizmetlerinin halk tarafından takdir gördüğünü dile getiriyor. Etkinlik, “Liderler Açık Oturumu” ile devam ediyor.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.