Sektörü 'Zincir Mağazalar Derneği' adı altında sürdürme kararı aldı - Diyalektik Haber
DOLAR

27,5707

0.47%
EURO

29,0040

0.76%
ALTIN(gr)

1.613,29

0,09%
BİST 100

%
Sektörü ‘Zincir Mağazalar Derneği’ adı altında sürdürme kararı aldı

Sektörü ‘Zincir Mağazalar Derneği’ adı altında sürdürme kararı aldı

Perakende sektörünün temsilcilerinden Kategori Mağazacılığı Derneği (KMD),dernek ismini değiştirerek sektördeki temsiliyetini artırmayı hedeflediğini duyurdu. Yeni ismi 'Zincir Mağazalar Derneği' olarak belirlenen derneğin, gıda dışı modern perakendenin tüm alt kategorilerini kapsayan yapısıyla 320 milyar TL seviyesinde bir ciroyu temsil ettiği kaydedildi. Derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Serhan Tınastepe, "Sektörümüzün gelişiminin önünü açacak h

ABONE OL
Mayıs 2, 2021 21:24
Sektörü ‘Zincir Mağazalar Derneği’ adı altında sürdürme kararı aldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HABERTURK.COM – Kategori Mağazacılığı Derneği (KMD) isim değişikliğiyle faaliyetlerini ‘Zincir Mağazalar Derneği’ adı altında sürdürme kararı aldı. Sektördeki temsiliyetini artırmak ve çalışma alanlarını şekillendirmek için üye yapısının da genişletileceğini belirten Yönetim Kurulu Başkanı Serhan Tınastepe, bu amaçla dernek isminde bir değişiklik kararının alındığını, bundan sonra faaliyetlerine Zincir Mağazalar Derneği ismiyle devam edeceklerini ifade etti. Derneğin yeni yapısıyla gıda dışı modern perakendedeki tüm oyuncuları kapsayan, sorunlara çözüm geliştiren, yeni gelişmeleri ve verimlilik çözümlerini sektör ile buluşturan bir sivil toplum kuruluşu olmayı hedeflediği bildirildi.

Gıda dışı perakende sektörünün önemli oyuncularının Zincir Mağazalar Derneği’nin üyeleri arasında yer aldığını ifade eden Tınastepe, “Derneğimiz, temsil ettiği 50 bin satış noktası, 300 bin çalışan ve 320 milyar TL’lik ciro ile ülke ekonomisi için önemli bir konumda. Bu konumu güçlendirirken, sektörümüzün gelişiminin önünü açacak her türlü çalışmayı yürütmeye ve üyelerimizin ihtiyaçlarının karşılanması için ilgili tüm paydaşlarla yapıcı görüş alışverişini sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

2021’DE VERİMLİLİĞE ÖNEM VERECEK

2021 yılının, sektör içinde yeni normalin gereklerine göre yapılanmaların sürdürüleceği ve verimliliğe daha çok önem verileceği bir yıl olacağını vurgulayan Tınastepe, yeni etkinlikler ve projelerle dernek çalışmalarının bu eksene oturtulacağının altını çizdi. Tınastepe, 26 Mayıs 2021 tarihinde düzenlenecek OmniChannel Zirvesi ve Ekim ayında planlanan Perakende Teknolojileri Konferansı webinar serisi ile derneğin sektör içinde bilgi paylaşımına yönelik etkinliklerini sürdüreceğini vurguladı.

Kaynak: Haberturk.com, Anadolu Ajansı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.