Sokağa çıkma yasağı ne zamana kadar sürecek? Tam kapanma geliyor.

Sokağa çıkma yasağı ne zamana kadar sürecek? Tam kapanma geliyor.

Sokağa çıkma yasakları ne zaman başlıyor? Sokağa çıkma yasağı ne zamana kadar sürecek? Tam kapanma ne zaman başlayacak? Sınavlar ertelendi mi?

ABONE OL
Nisan 26, 2021 17:47
Sokağa çıkma yasağı ne zamana kadar sürecek? Tam kapanma geliyor.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sokağa çıkma yasakları ne zaman başlıyor? Sokağa çıkma yasağı ne zamana kadar sürecek? Tam kapanma ne zaman başlayacak? Sınavlar ertelendi mi?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, pandemi sürecinde yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında yeni tedbirleri duyurdu. Buna göre, sokağa çıkma yasağı 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’dan başlayacak, 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü 05.00’e kadar devam edecek. Bu tarihler arasında kesintisiz sokağa çıkma yasağı uygulanacak yani tam kapanma olacak. İçişleri Bakanlığı genelgesindeki istisnalar hariç, iş yerleri kapalı olacak. Şehirler arası seyahatler izne tabi olacak.   

TAM KAPANMA - SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI NE ZAMAN BAŞLIYOR
sokağa-çıkma-yasağı-ne-zamana-kadar-sürecek-tam-kapanma-geliyor-

Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında tam kapanma ile ilgili yeni açıklamalar yaptı.  Erdoğan, “Koronavirüs salgını dünyayı kasıp kavurmaya devam ediyor. Bu salgın krizini ülkemiz ve milletimiz için en hayırlı şekilde yönetmeye çalışıyoruz. Sağlık hizmetleri konusunda hamdolsun herhangi bir sıkıntı yaşanmıyor. Sağlık uygulama tebliği listesinde yer alan işlemlerin tamamı için yüzde 10 ile yüzde 20 oranında tıbbi malzeme fiyatlarında yüzde 10 oranında artış yaparak sağlık sistemimizi destekledik. Toplamda 115 bin vatandaşımızın diyaliz hizmetlerinin bedelini yüzde 20 arttırdık. Çölyak tedavisinin ödeme tutarında Ağustos ayından itibaren ilave yüzde 25 artış yaptık.”  dedi.

Sokağa çıkma yasağı: “Tedbirlerin neticelerini yavaş yavaş almaya başladık

Daha sonra konuşmasına devam eden Erdoğan şunları söyledi: 

“Sosyal Güvenlik Kurulu bütçemize bu düzenlemelerin milletimize ve sağlık sektörüne hayırlı olmasını diliyoruz. İhtiyaç sahibi ailelere dağıtılmak üzere patates ve soğan dağıtımında 103 bin tonu geride bıraktık. Tedbirlerin neticelerini yavaş yavaş almaya başladık.  Özel hastanelerde yoğun bakım ve aşı hizmetlerinden dolayı ücret alındığı şikayetleri alıyoruz. Hiçbir ücret talep edilemez. İlave ücret talebiyle karşılan vatandaşlarımız bildirimlerini yapsınlar. Vaka sayılarımız 5 binin altına inmelidir.

Tam kapanma kapsamında tüm kurumlarda yüz yüze eğitimde ara

Türkiye’de tam kapanma dönemi: 29 Nisan akşamından 17 Mayıs’a kadar kesintisiz sokağa çıkma kısıtlaması

Tam kapanma: “17 Mayıs’a kadar tam kapanmaya geçiyoruz”

29 Nisan 2021 yani Perşembe akamı saat 19.00’dan başlayın 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00’e kadar tam kapanmaya geçiyoruz. Bu tarihlerde kesintisiz sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.

TAM KAPANMA - SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI NE ZAMAN BAŞLIYOR
TAM KAPANMA NE ZAMAN – SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

“Şehirler arası seyahatlerin tamamı izne tabi olacak”

İçişleri Bakanlığı genelgesinde belirtilen istisna tutulan kuruluşlar hariç, tüm iş yerleri faaliyetlerine ara verecektir. Konaklama tesislerindeki rezervasyonlar, sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamaları için istisna teşkil etmeyecektir. Şehirler arası seyahatlerin tamamı izne tabi olacak ve şehirler arası toplu taşıma araçları yüzde 50 kapasiteyle çalışacak.

“Yüz yüze eğitime ara verildi, tüm sınavlar ertelendi”

Anaokulu, kreş, 8’inci ve 12’nci sınıflar dahil, tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek, tüm sınavlar ertelenecektir. Zincir marketler pazar günleri kapalı olacak, diğer günlerde belirlenen saatlerde hizmet vermeyi sürdürecektir.”

TAM KAPANMA - SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI NE ZAMAN BAŞLIYOR
sokağa-çıkma-yasağı-ne-zamana-kadar-sürecek-tam-kapanma-NE ZAMAN

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.