Yörüklerde Vahap Seçer Sevgisi…

Yörüklerde Vahap Seçer Sevgisi…

ABONE OL
Mayıs 11, 2021 10:09
Yörüklerde Vahap Seçer Sevgisi…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başkanlığa seçildikten sonra her kesime eşit hizmet götürmeye çalışan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer, karşılığında sevgi topluyor.

Geri bıraktırılmış Kürt mahallelerine gittiğinde sevgi, Anamur’da sevgi, Erdemli’de sevgi, Tarsus’ta sevgi, her yerde sevgi ve umutlarla karşılanıyor.

Yörükler bu yılda sevgi ve umutla yola yayla yolunu tuttular.

yörüklerin-hayatı

    Mersin Büyükşehir Belediyesi, yaz mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte yaylalara göç etmeye hazırlanan Yörük aşiretlerine göç uğurlamasında bulundu.

     Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın, Taşeli Yörükleri Derneği ve Yörük Türkmen Vakfı Mersin Şubesi ile birlikte organize ettiği etkinlikte, yaylalara göç etme hazırlığı içerisinde olan Yörük aşiretlerine geleneksel göç azığı desteğinde bulunuldu.

Yörüklerimizle göç öncesi, göç anında ve göç sonrası birlikteyiz

     Mersin Büyükşehir Belediyesi adına Yörüklere göç azığını teslim eden Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Yardımlar Şube Müdürü Engin Yıldırım “Ülkemizin ve yöremizin önemli kültür ögelerinden biri olan Yörüklerimiz, şu anda yaylalara göç hazırlığındalar. Biz de onlara geleneksel göç azığı getirdik. Büyükşehir Belediyesi olarak bu kültürü devam ettiren Yörüklerimizle gerek göç öncesi, gerek göç anında ve gerekse de göç sonrası birlikteyiz” dedi.

     Taşeli Yörükleri Derneği ve Yörük Türkmen Vakfı Başkan Yardımcısı Şerife Arıcı Yıldız, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Yörüklerimizi unutmadı ve göç yoluna çıkma hazırlığında olan Yörüklerimize geleneksel göç azığını ulaştırdı. Yaşanan pandemi süreci, toplumun büyük kısmını etkilediği gibi meşakkatli bir hayatları olan Yörüklerimizi de etkiledi. Verdiği desteklerle bu sıkıntıyı en aza indiren Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer’e tüm Yörükler adına teşekkür ediyorum” dedi.  

Bizi daima hatırlaması ve yanımızda olması çok sevindirici

     Yörük Türkmen Vakfı ve Taşeli Yörükleri Derneği Başkan Yardımcısı Arslanköy Mera Başkanı Hasan Dudaklı, “Göç zamanı bizleri unutmayarak, bizim için çok büyük anlamı olan göç azıklarını gönderen Başkanımız Vahap Seçer’e çok teşekkür ediyorum. Kendisi yayladaki yolların bakımının yapılacağı sözünü de verdi. Bizi daima hatırlaması ve yanımızda olması çok sevindirici. Bu yıl kendisini de yaylamıza davet ediyoruz ve aramızda görmek istediğimizi de belirtmek istiyorum” diye konuştu.

Yörükler Vahap Seçer ile beraber

     Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Yörüklere göç azığı dağıtımında Tırtar Mera Başkanı Davut Keser, Toros Mera Başkanı Osman Dudaklı, Değnek Mera Başkanı Mehmet Kaya ve Sadiye Mera Başkanı Mutlu Özdemir ile aileleri de ziyaret edildi ve Yörükler için hazırlanan yolluklar teslim edildi. Çocuklara ise Kadın ve Çocuk Hizmetleri Dairesi’nin hazırladığı kitaplar hediye edildi.

Çocuklar mutlu, kadınlar umutlu, erkekler heyecanlı yola koyuluyorlar Torosların yiğit Yörükleri.

Yörükler için bir hayat yolculuğudur bu serüven. Yüzyıllardır yaşatılan ve bir yaşam biçimi coşkusuyla zirvelere taşınan bir göç yolculuğudur bu. Doğayla insanın zirvelerde buluşması ve yaşama güç katmasıdır bu yolculuk.

Var olan bir geleneğin ve doğa sevgisinden kopamamanın yarattığı coşku ve heyecandır bu yolculuk.

Büyükşehir Belediyesinin bu yolculuğa selam durması, hayatın akışına dostluk, sevgi, dayanışma ruhunu katmasıdır aynı zamanda.

Tüm Yörük derneklerinin bu uğurlamada yer alması,  bu coşkulu serüvenin ayrı bir tadıdır. (DİYALEKTİK HABER ÖZEL)

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.