Mersin Büyükşehir Belediyesi, 250 Amatör Spor Kulübüne 7 Milyon 470 Bin TL Destek Sağladı
  • Diyalektik Haber
  • Yerel
  • Mersin Büyükşehir Belediyesi, 250 Amatör Spor Kulübüne 7 Milyon 470 Bin TL Destek Sağladı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 250 Amatör Spor Kulübüne 7 Milyon 470 Bin TL Destek Sağladı

ABONE OL
Aralık 23, 2023 00:09
Mersin Büyükşehir Belediyesi, 250 Amatör Spor Kulübüne 7 Milyon 470 Bin TL Destek Sağladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Amatör Spor Kulüplerine Nakdi Katkı Töreni’nde kent genelinde faaliyet gösteren 250 amatör spor kulübüne toplam 7 milyon 470 bin TL destek sağlandı. Törende spor kulübü yöneticileri ve sporcular bir araya gelirken, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, sporun topluma sağladığı değerlerden bahsederek, “Spor; ekip ruhunu öğretiyor. Beraber mücadele etmeyi, kazanmayı, mutluluğu, kaybetmeyi ve üzüntüyü paylaşmayı öğretiyor” dedi.

Seçer, sporun insanları bir araya getiren, birleştiren bir fahri barış elçisi olduğunu vurgulayarak, “Uluslararası müsabakalar, olimpiyatlar oluyor. Her kıtadan insanlar koşuyor, birbirlerini tebrik ediyor, birbirlerini belki ilk kez görüyor, belki tanımıyor. Spor öyle değerli ve önemlidir” diye konuştu. Büyükşehir’in fırsat eşitliğini sağlayan projelerinden bahseden Seçer, “Adnan Menderes Bulvarı’nda veya 34. Cadde üzerinde oturan kızımın ne kadar sporcu olma hakkı varsa; Gülnar Dayıcık’taki kızımın da hakkı var. İşte Kır Çiçekleri Projesi’ni de onun için çok önemsiyorum” şeklinde ifade etti.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, sporu ve sporcuyu destekleyerek Mersin’i bir spor kentine dönüştürmeye devam ediyor. ‘Amatör Spora Desteksin Mersin’ mottosuyla düzenlenen ‘Amatör Spor Kulüplerine Nakdi Katkı Töreni’nde, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı koordinesinde, 250 amatör spor kulübüne toplam 7 milyon 470 bin TL destek sağlandı. Başkan Seçer yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi, 4 yılda 807 kulübe toplam 14 milyon 143 bin TL nakdi destekte bulundu.

Başkan Seçer: “Spor Kulübü Yöneticiliği Kutsal ve Güzel Bir Görev”

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Amatör Spor Kulüplerine Nakdi Katkı Töreni’nde konuşan Başkan Vahap Seçer, sporun sadece takımlar arası mücadele olmadığını, aynı zamanda birçok etik kuralı barındırdığını belirtti. Seçer, sporun bireyin yaşamına dair önemli kavramları öğrettiğini ifade ederek, “Spor kulübü yöneticileri çok kutsal bir iş yapıyor. Gençlerimizle ilgileniyorlar, onları kötü alışkanlıklardan veya yanlış yollardan koruyorlar. Bu çok kutsal ve güzel bir görev” dedi.

Sporun topluma sağladığı katkıları vurgulayan Seçer, “Spor, ekip ruhunu öğretiyor. Beraber mücadele etmeyi, kazanmayı, mutluluğu, kaybetmeyi ve üzüntüyü paylaşmayı öğretiyor. Aynı zamanda spor, alın terinin ve emeğin ne kadar değerli olduğunu anlatıyor. Çalışanın, mücadele edenin, gecesini gündüzüne katanın kazanacağını ifade ediyor” diye konuştu.

Maddi Zorluklara Rağmen Amatör Sporculara Destek:

Seçer, amatör sporcuların özellikle maddi zorluklarla karşılaştığını ve sporcuların eğitimlerini yapacakları tesislerde önemli sorunlar yaşadıklarını belirtti. Mersin’in spor konusundaki yatırımlarına değinen Seçer, nüfus artışıyla birlikte spor alanındaki ihtiyaçların da arttığını söyledi. Yatırımların devam edeceğini vurgulayan Seçer, Babil Su Sporları Merkezi’nin gençlere kano ve kürek gibi su sporları imkanları sunacağını açıkladı. Ayrıca Tarsus ilçesindeki Karboğazı’na yapılacak büyük bir tesisi duyuran Seçer, “Mersin Büyükşehir Belediyesi güçlüdür, hem finansal olarak güçlüdür hem insan kaynağı olarak güçlüdür” diyerek projelerinin hızla ilerlediğini belirtti.

Başkan Seçer: “Spor, Fahri Bir Barış Elçisidir”

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ‘Amatör Spor Kulüplerine Nakdi Katkı Töreni’nde konuşan Başkan Vahap Seçer, sporun insanları bir araya getiren, birleştiren fahri bir barış elçisi olduğunu vurguladı. Seçer, uluslararası müsabakalar ve olimpiyatlar gibi etkinliklerde insanların bir araya geldiğini, birbirlerini tebrik ettiğini ve sporun değerini ortaya koyduğunu belirtti. Amatör spor kulüplerine ve yöneticilere teşekkür eden Seçer, onların Mersin’in barışına, huzuruna, birliğine ve beraberliğine katkı sağladığını ifade etti.

Sosyal Belediyecilik ve Fırsat Eşitliği:

Seçer, konuşmasında devletin toplumun her kesimine eşit fırsat yaratma zorunluluğuna vurgu yaparak, sosyal devlet ve sosyal belediyecilik anlayışını önemsediklerini belirtti. Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak göreve geldikleri günden bu yana sosyal belediyecilik faaliyetlerini hayata geçirdiklerini dile getiren Seçer, sadece belirli bir kesimi değil, tüm toplumu mutlu etmek için çalıştıklarını ifade etti.

Fırsat Eşitliği Projeleri:

Büyükşehir’in spor alanında fırsat eşitliğini önceleyen projelerinden bahseden Seçer, ‘Sporbüs Projesi’ ile köyleri dolaşarak sporu tanıttıklarını ve çocukları sporla buluşturduklarını belirtti. Ayrıca ‘Kır Çiçekleri’ projesini önemsediğini ve bu proje ile yatılı kalan sporculara hem anne-baba şefkati hem de eğitim imkanı sunduklarını aktardı. Seçer, gelecekte de yeni projelerle Mersin’i spor kenti yapma hedeflerini paylaştı.

Başkan Seçer: “Amatör Spora Artan Destek”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, göreve geldikleri günden bu yana gerçekleştirdikleri başarılı spor projelerini vurgulayarak, 429 sporcu ve 269 antrenöre toplamda 5 milyon liralık ödül verdiklerini ifade etti. Seçer, “Bugün burada toplam 250 kulübümüze 7 milyon 470 bin TL katkı sağlayacağız. 4 yılda toplam 14 milyon 143 bin TL nakit yardım yapmış oluyoruz. Bu yılki yardım miktarımız, geçen yıla göre yüzde 80 artış gösterdi. Önümüzdeki yıl daha fazla kaynak ayırarak destek sağlamayı umuyoruz.” dedi.

Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Mithat Ertaş ise spora verilen desteklerin artarak devam ettiğini belirtti. Ertaş, amatör sporun bir gönül işi olduğunu ve Başkan Seçer’in bu alandaki katkılarından dolayı teşekkür etti.

Yeni Tesisler ve Artan Destek:

Başkan Seçer, Mersin ASKF Başkanı Mithat Ertaş’ın tesis talebine olumlu yanıt verirken, gelecek projeksiyonlarda sporcuların daha iyi fiziki koşullarda spor yapmalarını sağlamak amacıyla saha sayısını artırmayı hedeflediklerini söyledi. Seçer, sporun sosyal hayatta önemli bir yer tuttuğunu ve bu alandaki hizmetleri artırarak devam ettireceklerini belirtti.

Programın sonunda Başkan Seçer, kulüpler ve sporcuların sorularını yanıtladı ve Mersin ASKF Başkanı Mithat Ertaş’a temsili destek çeki verdi. Ertaş da Başkan Seçer’e amatör spor kulüplerine olan desteklerinden dolayı plaket takdim etti. Program, Başkan Seçer’in spor kulüpleri ile öz çekim yapmasıyla sona erdi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.